Taddy czwarty w V rundzie Endurocross! [video]
Piotr Jędrzejak
28 października 2013

Tadek upadł w pierwszym zakręcie i z ostatniej pozycji udało mu się awansować na czwartą.

Zawodnik Orlen Team, Tadek Błażusiak zajął czwarte miejsce w rozegranym w Everett sobotnim wyścigu serii GEICO AMA EnduroCross. Po pięciu eliminacjach Polak jest drugi w wynikach łącznych, do lidera, którym pozostaje Mike Brown, traci siedem punktów. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie rundy.

Po kwalifikacjach, świetnie jadący Błażusiak wywalczył drugą pozycję startową w wyścigu finałowym. Nie wybrał jednak najlepszej bramki startowej i linii przejazdu, co skutkował dopiero piątą lokatą po pierwszym zakręcie. Holeshota zgarnął Mike Brown. W drugim zakręcie Tadek upadł, lądując na ostatniej pozycji – po pierwszym okrążeniu Błażusiak odnotował ostatni czas. Imponujący atak na skalistej partii dał mu awans o trzy pozycje, a na kolejnych okrążeniach prześcignął on kolejnych rywali, aż w końcu uplasował się na czwartym miejscu, zaraz za Coltonem Haakerem. Zawodnik Orlen Team zdecydował się kilkakrotnie atakować jednak Amerykanin blokował go skutecznie. Zdecydowanie większą część wyścigu prowadził główny rywal Tadka w generalce, Mike Brown. Na dwa okrążenia przed metą popełnił błąd, w efekcie którego wyprzedził go Cody Webb. Brown spadł na 2. lokatę, którą udało mu się obronić przed Coltonem Haakerem.

Całą rundę, ze wszystkimi kwalifikacjami i wyścigami możecie obejrzeć poniżej. Główny wyścig zaczyna się w momencie 2:27:50.

W wyścigu zwyciężył Cody Webb. To jego druga wygrana z rzędu w tegorocznej serii EnduroCross. Drugą pozycję zajął Mike Brown. Podium uzupełnił Colton Haaker, a Tadek Błażusiak był czwarty.

Na dwie eliminacje przed końcem serii liderem pozostaje Brown z siedmiopunktową przewagą nad Błażusiakiem.

Wyniki V eliminacji Endurocross
1. Cody Webb
2. Mike Brown
3. Colton Haaker
4. Taddy Blazusiak
5. Cory Graffunder
6. Taylor Robert
7. Kyle Redmond
8. Gary Sutherlin
9. Geoff Aaron
10. Justin Soule

Klasyfikacja łączna po V eliminacjach EnduroCross 2013
1 Mike Brown 112
2 Taddy Blazusiak 105
3 Taylor Robert 90
4 Cody Webb 88
5 Colton Haaker 88
6 Cory Graffunder 76
7 Kyle Redmond 72
8 Justin Soule 62
9 Geoff Aaron 57
10 Gary Sutherlin 55

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły