Super Enduro w ERGO ARENIE! Halowe Mistrzostwa Świata po raz pierwszy na Pomorzu
MotoRmania
21 października 2014

6 grudnia ERGO ARENA Gdańsk/Sopot po raz pierwszy w historii gościć będzie największe nazwiska światowego SuperEnduro.

W czwartym roku obecności w Polsce Mistrzostwa Świata przenoszą się do Trójmiasta. Dodatkowo jak przystało na wydarzenie takiego formatu, na torze nie zabraknie także reprezentantów Polski, w tym najbardziej utytułowanego Tadeusza Błażusiaka.

Polskie Grand Prix będzie pierwszą eliminacją cyklu Mistrzostw Świata 2014/2015. Po zmaganiach w Trójmieście zawodnicy wystartują także w: Niemczech, Finlandii, Meksyku i Brazylii.

Doskonałe warunki, jakie oferuje organizatorom, zawodnikom oraz publiczności, ERGO ARENA pozwolą na rozegranie Grand Prix of Poland na światowym poziomie nie tylko, jeśli chodzi o nazwiska startujących. Od strony logistycznej i organizacyjnej nie lada wyzwaniem każdorazowo jest przygotowanie toru, jednak organizowane w tym obiekcie we wcześniejszych latach Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie pokazały, że nie ma rzeczy niemożliwych.

W serii Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro startują najlepsi zawodnicy z Europy oraz USA. Nie inaczej będzie w ERGO ARENIE, gdzie organizatorzy spodziewają się na starcie światowej czołówki riderów, w tym najbardziej utytułowanego reprezentanta Polski – Tadeusza Błażusiaka. Przypomnijmy, że Taddy ma na swoim koncie pięć tytułów Mistrza Świata, pięć zwycięstw w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie – Erzberg Rodeo i równocześnie pięć zwycięstw serii Mistrzostw AMA Endurocross Ameryki Północnej. Co oczywiście nie zamyka listy jego wybitnych osiągnięć sportowych. W zeszłym roku za zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu został odznaczony przez Prezydenta Złotym Krzyżem Zasługi.

Już 6 grudnia w ERGO ARENIE będzie okazja zobaczyć na żywo, jak Taddy łączy prędkość z talentem do pokonywania przeszkód. Oczywiście przy okazji mamy nadzieję, że z okazji „Mikołaja” sprawi prezent polskim fanom i da swoim rywalom mocno „popalić”.

Jeżeli chcecie być świadkami tego niesamowitego wydarzenia i wesprzeć dopingiem polskich zawodników startujących w Mistrzostwach Świata nie zwlekajcie! Bilety już są dostępne w cenach od 79,00 zł. na: www.eventim.pl

Na imprezę zapraszają: Łódzki Klub Motorowy oraz Sportainment.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły