Super Enduro w ERGO ARENIE! Halowe Mistrzostwa Świata po raz pierwszy na Pomorzu

- MotoRmania

6 grudnia ERGO ARENA Gdańsk/Sopot po raz pierwszy w historii gościć będzie największe nazwiska światowego SuperEnduro.

W czwartym roku obecności w Polsce Mistrzostwa Świata przenoszą się do Trójmiasta. Dodatkowo jak przystało na wydarzenie takiego formatu, na torze nie zabraknie także reprezentantów Polski, w tym najbardziej utytułowanego Tadeusza Błażusiaka.

Polskie Grand Prix będzie pierwszą eliminacją cyklu Mistrzostw Świata 2014/2015. Po zmaganiach w Trójmieście zawodnicy wystartują także w: Niemczech, Finlandii, Meksyku i Brazylii.

Doskonałe warunki, jakie oferuje organizatorom, zawodnikom oraz publiczności, ERGO ARENA pozwolą na rozegranie Grand Prix of Poland na światowym poziomie nie tylko, jeśli chodzi o nazwiska startujących. Od strony logistycznej i organizacyjnej nie lada wyzwaniem każdorazowo jest przygotowanie toru, jednak organizowane w tym obiekcie we wcześniejszych latach Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie pokazały, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Taddy Blazusiak - Action

W serii Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro startują najlepsi zawodnicy z Europy oraz USA. Nie inaczej będzie w ERGO ARENIE, gdzie organizatorzy spodziewają się na starcie światowej czołówki riderów, w tym najbardziej utytułowanego reprezentanta Polski – Tadeusza Błażusiaka. Przypomnijmy, że Taddy ma na swoim koncie pięć tytułów Mistrza Świata, pięć zwycięstw w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie – Erzberg Rodeo i równocześnie pięć zwycięstw serii Mistrzostw AMA Endurocross Ameryki Północnej. Co oczywiście nie zamyka listy jego wybitnych osiągnięć sportowych. W zeszłym roku za zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu został odznaczony przez Prezydenta Złotym Krzyżem Zasługi.

Już 6 grudnia w ERGO ARENIE będzie okazja zobaczyć na żywo, jak Taddy łączy prędkość z talentem do pokonywania przeszkód. Oczywiście przy okazji mamy nadzieję, że z okazji „Mikołaja” sprawi prezent polskim fanom i da swoim rywalom mocno „popalić”.

Super Enduro w ERGO ARENIE (7)

Jeżeli chcecie być świadkami tego niesamowitego wydarzenia i wesprzeć dopingiem polskich zawodników startujących w Mistrzostwach Świata nie zwlekajcie! Bilety już są dostępne w cenach od 79,00 zł. na: www.eventim.pl

Na imprezę zapraszają: Łódzki Klub Motorowy oraz Sportainment.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl