Obława na endurowców na Dolnym Śląsku: złapani Polacy, Holendrzy i Niemcy
Piotr Jędrzejak
11 maja 2016

Policja i Straż Leśna biorą się za motocyklistów jeżdżących po lasach.

Ostatnio w Karkonoszach oraz w Górach Izerskich zorganizowane zostały obławy na endurowców. W dwóch zasadzkach, Policjanci, Straż Leśna oraz straż Karkonoskiego Parku Narodowego schwytali w sumie siedmiu kierowców, w tym trzech Niemców i dwóch Holendrów.

W pierwszej obławie uczestniczyła spora liczba funkcjonariuszy, ale udało się zatrzymać tylko 4 kierowców. „Pierwszego amatora leśnych przejażdżek na crossie [Polaka] policjanci zatrzymali w kompleksie koło Michałowic, a pozostałą trójkę, obywateli Niemiec mundurowi ujęli w lesie nieopodal Kowar” – poinformował asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Policji. Cała czwórka otrzymała mandaty po 500 złotych. 

Kolejna akcja odbyła się w kwietniu w lasach w okolicy miejscowości Wojcieszów. Policjanci z Rewiru II Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi we współpracy z pracownikami Straży Leśnej ujęli jednego Polaka oraz dwóch Holendrów na motocyklach offroadowych. Jeden z jednośladów nie był dopuszczony do ruchu, a cała trójka otrzymała mandaty.

Służby zapowiadają, że w przyszłości będzie organizowanych więcej tego typu akcji. Jak informuje policja: „Akcje mają na celu przypomnienie i podkreślenie faktu, że las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które niszczą środowisko naturalne, płoszą dzikie zwierzęta i łamią obowiązujące przepisy.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły