MŚ SuperEnduro Kraków: zobacz tor, na którym Taddy pojedzie ostatni raz

- MotoRmania

Organizator SuperEnduro zdradza, jak będzie wyglądał tor! Już teraz możemy zapewnić, że będzie szybko, ale także technicznie i ciężko, czyli wszystko to czego potrzeba, aby stworzyć niesamowite widowisko pełne sportowych emocji. Już za dziewięć dni najlepsi zawodnicy SuperEnduro po raz pierwszy w historii ścigać się będą w Tauron Arenie, a nasz reprezentant Tadeusz Błażusiak właśnie w Krakowie pożegna się z kibicami.

informacja prasowa

Jak przystało na tor do SuperEnduro będzie on usiany różnorodnymi przeszkodami. Zawodnicy już po starcie będą musieli zmierzyć się z szykaną z wielkich opon. Następnie w zakręcie czeka ich sekcja z piaskiem, a zaraz potem sekcja supercrossowa. Utrzymanie prędkości przed whoopsami w grząskim piasku będzie bardzo trudne i na pewno zweryfikuje wszechstronność riderów oraz ich umiejętności.

plakat

Dalej na zawodników czekają: betonowa rura oraz bale drewna ułożone w falę. Nie zabraknie wielkich głazów, mniejszych kamieni umieszczonych w piaszczystym podłożu oraz basenu z wodą. Nowością będzie most, który z jednej strony będzie miał dirtowy najazd, natomiast z drugiej pokryty będzie kamieniami, a pod spodem przebiegać będzie także jedna z nitek toru. Do tego kilka większych hop, które zapewnią efektowne loty.

tor_Kraków_2

Wisienką na torcie będzie sekcja przygotowana specjalnie, aby uhonorować naszego utytułowanego reprezentanta Tadka Błażusiaka, który w Krakowie zakończy swoją karierę. Belki tworzące matrix ułożone zostaną w napis „Taddy”.

tor_Kraków_3

Zawodnicy startujący w trzech klasach: Prestige, Junior oraz Pucharu Europy zdecydowanie będą mieli co robić. Na torze czeka na nich sporo wyzwań, ale doping polskich fanów na pewno wynagrodzi im włożony w wyścigi wysiłek.

tor_Kraków_4

Dodatkowo wewnątrz toru zostanie umieszczona sekcja do trialu, na której podczas przerwy w wyścigach głównych, najmłodsi adepci oraz doświadczeni zawodnicy trialowi zaprezentują swoje umiejętności w precyzyjnym panowaniu nad motocyklem i pokonywaniu złożonych konstrukcji.

tor_Kraków_1

Bilety na historyczną odsłonę MŚ SuperEnduro w TAURON Arenie Kraków jeszcze do nabycia na Eventim.pl oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Zapowiedź video:

https://youtu.be/Rac6AySOp_U

Bilety na eventim.pl
Strona wydarzenia: facebook.com/events/225201431164460/
Strona patrona wydarzenia: facebook.com/rafalsonikofficial/
Więcej na: www.sportainment.pl oraz na FB.
Oficjalna strona Mistrzostw Świata SuperEnduro: enduro-abc.com/
Oficjalna strona polskiej rundy Mistrzostw Świata: super-enduro.com.pl/

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl