MŚ Super Enduro w Krakowie: który zawodnik ma najwyższe notowania?
MotoRmania
15 listopada 2017

Pełna lista zawodników nadal jest owiana tajemnicą, jednak już teraz wiadomo, że na bramkach startowych w najmocniejszej klasie Prestige, nie zabraknie czołówki zeszłorocznej stawki Super Enduro – Coltona Haakera, Jonnego Walkera czy Alfredo Gomeza. Kto z nich ma największe szanse na zdobycie najwyższego miejsca na podium w stolicy Małopolski?

informacja prasowa

Patrząc na dopiero zakończony sezon Hard Enduro, podczas którego regularnie na szczycie list wyników znajdowały się dwa nazwiska europejskich zawodników, specjalizujących się w Super Enduro – Walkera i Gomeza, oraz na aktualne wyniki w tabeli amerykańskich rozgrywek Enduro Cross, można wyciągnąć jeden, pewny wniosek – 9 grudnia w TAURON Arenie Kraków czeka nas niesamowicie zacięta walka i wieczór pełen emocji, okraszony sportowymi emocjami na najwyższym światowym poziomie!

Kto zatem ma największe szanse na zwycięstwo? Matematyczne kalkulacje wysuwają na prowadzenie Coltona Haakera, amerykańskiego zawodnika tej dyscypliny, który już od dwóch sezonów dzierży tytuł Mistrza Świata Super Enduro. Patrząc jednak na zawody Enduro Cross w USA, gdzie Haaker obecnie plasuje się w klasyfikacji generalnej na 3 pozycji, można zauważyć, że coraz więcej zawodników nawiązuje z nim zaciętą walkę. Z całą pewnością plany Amerykanina będzie chciał pokrzyżować Jonny Walker, który niedawno po raz trzeci z rzędu wygrał prestiżowe zawody Red Bull 111 Megawatt. Anglik udowodnił tym samym, że podczas rywalizacji w Polsce czuje się naprawdę dobrze.

Podobno, gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Ta zasada z całą wątpliwością może znaleźć zastosowanie wobec Alfredo Gomeza, który także zaprezentuje swoje nieprzeciętne umiejętności przed kilkunastotysięczną publicznością zgromadzoną na TAURON Arenie Kraków. Trzeba pamiętać, że 28-letni Hiszpan ma za sobą świetny sezon w Hard Enduro. Gomez wygrał m.in. zawody Erzbergrodeo – zmagania rozgrywane w austriackim Eisenerz uważane są za jedne z najtrudniejszych na świecie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tegorocznym sezonie Alfredo i tym, jak wspomina ubiegłoroczną wizytę w Krakowie, to sprawdźcie nasz krótki wywiad z hiszpańskim riderem:

Pytań przed inauguracją tegorocznego sezonu jest sporo, ale pewne jest to, że wszystkie odpowiedzi poznamy już 9 grudnia! Jeżeli chcecie być świadkami kolejnego rozdziału w polskim i światowym motorsporcie, to nie może Was zabraknąć w Krakowie – do zobaczenia!

Więcej informacji: www.super-enduro.com.pl

Bilety: http://bit.ly/biletySuperEnduro

Facebook: https://www.facebook.com/superenduro.poland/

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły