Salon Harley-Davidson Perugia zwycięża customową Bitwę Królów 2017
MotoRmania
15 listopada 2017

W salonach HD zbudowano łącznie 191 maszyn. Do finału weszło 10 najlepszych salonów. Włoski salon Perugia został ukoronowany na Eicmie 2017.

informacja prasowa

  • Finał największego w Europie konkursu customizacji motocykli podczas targów EICMA
  • W konkursie wzięło udział 191 motocykli Sportster zmodyfikowanych przez dealerów Harley-Davidson
  • 10 regionalnych finalistów, w tym motocykl z polskiego salonu Harley-Davidson w Łodzi, zostało zaprezentowanych na EICMA
  • Motocykl “Bombtrack” zbudowany przez Harley-Davidson Perugia (Włochy) został zwycięzcą Bitwy Królów 2017 (Battle of the Kings), a ekipa salonu otrzymała tytuł Króla Custom 2017

W trzeciej edycji Bitwy Królów organizowanej przez Harley-Davidson® prawie 200 autoryzowanych dealerów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) walczyło o tytuł najlepszego Króla Custom roku 2017.

HD La Rochelle, Francja

W tegorocznym konkursie, który został uznany za największy w Europie konkurs custom, jako bazę do modyfikacji można było wykorzystać dowolny model Harley-Davidson® Sportster® z rodziny Dark Custom – dealerzy mogli wybierać spośród modeli Iron 883™, Forty-Eight® lub Roadster™.

HD Linz, Austria

Konkurencja w roku 2017 była duża – zbudowano 191 wyjątkowych maszyn, z których 10 zostało krajowymi i regionalnymi Królami Custom i zostało wystawionych w konkursie finałowym podczas tegorocznych targów EICMA w Mediolanie.

HD Lizbona, Portugalia

Top 10 – finaliści Bitwy Królów 2017:

Harley-Davidson La Rochelle, Francja
Shaw Harley-Davidson, Holmes Hill, Wielka Brytania
Harley-Davidson Linz, Austria
Motor Saloon Amersfoort, Holandia
Harley-Davidson Łódź, Polska
Harley-Davidson Pfeiffer, Niemcy
Harley-Davidson Lisbon, Portugalia
Harley-Davidson Perguia, Włochy
Harley-Davidson Alesund, Norwegia
Harley-Heaven Dietikon, Szwajcaria

Wszystkie te maszyny – zbudowane z budżetem do 6000 EUR, z których 50% musiało być wykorzystane na oryginalne części i akcesoria z katalogu HD – są równie wspaniałe i inspirujące, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Tytuł Króla Custom 2017 zdobył salon Harley-Davidson Perugia za motocykl „Bombtrack”, zbudowany na bazie modelu Roadster™.

Bombtrack – HD Perugia, Włochy

Motocykl autorstwa polskiego salonu Harley-Davidson Łódź zwyciężył w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, zobaczcie więcej zdjęć i informacji.

HD Łódź, Polska

Wybór najlepszego Króla Custom jest zawsze trudny ale panel sędziowski stanął na wysokości zadania. Wśród członków tegorocznego jury Bitwy Królów znaleźli się między innymi: Brad Richards (Harley-Davidson Vice President of Styling), gitarzysta rockowy Gilby Clarke oraz Shane Byrne, sześciokrotny mistrz brytyjskiego Superbike.

Steve Lambert, dyrektor ds. Marketingu w Harley-Davidson International, był zachwycony: „Konkurs Bitwa Królów staje się coraz większy! Udział 191 dealerów pokazuje, jak silna była konkurencja. A zbudowane maszyny pokazują możliwości modyfikacji custom i talenty, które są w naszej sieci dealerskiej, generując ogromne zainteresowanie i wsparcie motocyklistów – w tym roku oddano w konkursach krajowych i regionalnych ponad 80 000 głosów, co jest naprawdę niesamowite. Gratulacje dla ekipy Harley-Davidson Perugia za całkowicie zasłużone zdobycie korony Króla Custom 2017.”

HD Perugia, Włochy

Więcej informacji o konkursie Bitwa Królów 2017: http://customkings.harley-davidson.com/pl_PL

Motocykle wykorzystane do modyfikacji (Iron 883, Forty Eight i Roadster) można zobaczyć na stronie www.harley-davidson.pl

HD Perugia, Włochy
MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły