Jazda na 111 procent! 26-minutowy dokument z Red Bull 111 Megawatt już jest!
MotoRmania
21 września 2017

W odbywających się w dniach 9-10 września zawodach Red Bull 111 Megawatt niemal tysiąc uczestników dało z siebie wszystko. Piekielnie trudne podjazdy, naturalne i sztuczne przeszkody, zwroty akcji i niesamowita walka o zwycięstwo do ostatnich metrów złożyły się na niezapomniane widowisko, o którym głośno w całym motorsportowym świecie. Liczącą 90 kilometrów trasę, która wiodła przez teren Kopalni PGE, zdołało pokonać w regulaminowym czasie ostatecznie tylko 25 zawodników! Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w 26-minutowym filmie, który jest dostępny na bezpłatnej platformie Red Bull TV. W roli reportera i przewodnika po zawodach wystąpił sam Taddy Błażusiak – pomysłodawca i gospodarz zawodów Red Bull 111 Megawatt.

informacja prasowa

W dniach 9-10 września w oddalonym o ok. 70 km od Łodzi Kleszczowie odbywały się największe zawody motocyklowego enduro w Europie Środkowo-Wschodniej. Idealne warunki pogodowe zapowiadały zaciętą rywalizację, co zachęciło aż 35 tysięcy kibiców do przybycia na teren Kopalni PGE i oglądania w akcji niemal tysiąca uczestników. Wilgotny piasek nie tworzył tumanów kurzu, stwarzając dobre warunki do ścigania na motocyklach, ale dla wielu zawodników wymagające przeszkody na trasie, w tym niesamowicie strome podjazdy, okazały się zbyt trudne do pokonania.

Zadaniem pięciuset uczestników finałowego wyścigu było trzykrotne pokonanie 30-kilometrowej trasy. Riderzy ścigali się po piaszczystym terenie, wjeżdżali do głębi pokopalnianej dziury, pokonywali strome podjazdy i wciągali swoje maszyny na masywne zbocza. W wyścigu było kilka kluczowych momentów – wśród nich problemy techniczne Wade’a Younga czy emocjonujący, końcowy pościg Mario Romana za Jonny’m Walkerem.

Wszystko to można zobaczyć w obszernym, 26-minutowym materiale, który jest już dostępny na platformie Red Bull TV (www.redbull.tv). Co więcej, o przebiegu rywalizacji i atmosferze imprezy w Kleszczowie opowiada sam Tadek Błażusiak. Najlepszy zawodnik w historii enduro, którego numerem „111” sygnowana jest impreza w Kopalni PGE, w tym roku wcielił się w rolę reportera Red Bull TV.

Wideo dostępne jest na Red Bull TV.

Partnerem strategicznym zawodów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.
Impreza odbywała się pod partonatem Ministerstwa Sportu i Turystyki Witolda Bańki.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły