Jazda na 111 procent! 26-minutowy dokument z Red Bull 111 Megawatt już jest!

- MotoRmania

W odbywających się w dniach 9-10 września zawodach Red Bull 111 Megawatt niemal tysiąc uczestników dało z siebie wszystko. Piekielnie trudne podjazdy, naturalne i sztuczne przeszkody, zwroty akcji i niesamowita walka o zwycięstwo do ostatnich metrów złożyły się na niezapomniane widowisko, o którym głośno w całym motorsportowym świecie. Liczącą 90 kilometrów trasę, która wiodła przez teren Kopalni PGE, zdołało pokonać w regulaminowym czasie ostatecznie tylko 25 zawodników! Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w 26-minutowym filmie, który jest dostępny na bezpłatnej platformie Red Bull TV. W roli reportera i przewodnika po zawodach wystąpił sam Taddy Błażusiak – pomysłodawca i gospodarz zawodów Red Bull 111 Megawatt.

informacja prasowa

W dniach 9-10 września w oddalonym o ok. 70 km od Łodzi Kleszczowie odbywały się największe zawody motocyklowego enduro w Europie Środkowo-Wschodniej. Idealne warunki pogodowe zapowiadały zaciętą rywalizację, co zachęciło aż 35 tysięcy kibiców do przybycia na teren Kopalni PGE i oglądania w akcji niemal tysiąca uczestników. Wilgotny piasek nie tworzył tumanów kurzu, stwarzając dobre warunki do ścigania na motocyklach, ale dla wielu zawodników wymagające przeszkody na trasie, w tym niesamowicie strome podjazdy, okazały się zbyt trudne do pokonania.

Red Bull 111 Megawatt fot. Bartosz Woliński

Zadaniem pięciuset uczestników finałowego wyścigu było trzykrotne pokonanie 30-kilometrowej trasy. Riderzy ścigali się po piaszczystym terenie, wjeżdżali do głębi pokopalnianej dziury, pokonywali strome podjazdy i wciągali swoje maszyny na masywne zbocza. W wyścigu było kilka kluczowych momentów – wśród nich problemy techniczne Wade’a Younga czy emocjonujący, końcowy pościg Mario Romana za Jonny’m Walkerem.

Wszystko to można zobaczyć w obszernym, 26-minutowym materiale, który jest już dostępny na platformie Red Bull TV (www.redbull.tv). Co więcej, o przebiegu rywalizacji i atmosferze imprezy w Kleszczowie opowiada sam Tadek Błażusiak. Najlepszy zawodnik w historii enduro, którego numerem „111” sygnowana jest impreza w Kopalni PGE, w tym roku wcielił się w rolę reportera Red Bull TV.

Wideo dostępne jest na Red Bull TV.

Tadek Błażusiak fot. Bartosz Woliński

Partnerem strategicznym zawodów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.
Impreza odbywała się pod partonatem Ministerstwa Sportu i Turystyki Witolda Bańki.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl