Enduro w mieście: dziki pościg Jonniego Walkera z finałem w…

- Piotr Jędrzejak

Jonny Walker nie mieści się na tratwach, razem z motocyklem wpada do wody.

W maju w portugalskim Porto rozpoczął się sezon World Enduro Super Series, czyli imprez łączących wszystko, co w enduro najtrudniejsze. W pierwszej rundzie na podium stanęli Mario Roman, Wade Yound oraz Manuel Lettenbichler, a Tadek Błażusiak zajął 8 miejsce.

Prolog imprezy, jak to zwykle na Toyota Porto Extreme XL Lagares, rozegrał się na ciasnych, miejskich chodnikach. Oczywiście nie zabrakło także slalomu na pływających, wąskich tratwach.

Sprawdźcie nagranie z kasku Jonniego Walkera. Start jest dramatycznie ciasny, wszystko wygląda okrutnie. Następnie nie jest łatwiej, zawodnicy po raz pierwszy pokonują wąskie tratwy, a dalej atakują miasto. Są wąskie, strome schody oraz przeszkody pojawiające się znikąd. Jonny goni Billiego Bolta – jest tak wąsko, że nie da się wyprzedzać. Jonny podejmuje kilka prób, ostatnią na slalomie z tratw pływających po porcie. No i się nie udało…

Sprawdźcie też podsumowanie całych, 3-dniowych zawodów:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl