Błażusiak skupia się na czwartym tytule AMA Endurocross
MotoRmania
3 maja 2012

Fabryczny zawodnik KTM Tadeusz Błażusiak w piątek, 4-go maja jako trzykrotny Mistrz AMA Endurocross Championship stanie do obrony tytułu podczas pierwszej rundy AMA Endurocross Championship 2012, która odbędzie się w hali Casinia Orleans Arena w Las Vegas.

Sezon 2011 upłynął pod znakiem absolutnej dominacji Błażusiaka, który nie przegrał ani jednego wyścigu przez cały sezon (perfect season). Głównym celem Taddiego jest zdobycie czwartego z rzędu tytułu Mistrza Ameryki.

Od zdobycia tytułu 2011 AMA Endurocross Champion, Tadeusz dodał do swojej ciągle powiększającej się kolekcji tytuł Mistrza Świata Superenduro 2012. W ostatnich miesiącach Błażusiak startował w mistrzostwach Hiszpanii i w mistrzostwach Wiekiej Brytanii jako części przygotowań do mistrzostw Ameryki 2012.

Po przylocie do USA (26-go kwietnia) Taddy spędził 5 dni na testowaniu motocykla i trenowaniu przed inauguracyjną rundą 2012 AMA Endurocross Championship. Teraz na zaledwie kilka dni przed startem Błażusiak ma świadomość ,że jego rywale mocno pracowali przed rozpoczynającym się sezonem ale Polak jest w wyśmienitej formie i cierpliwie oczekuje na pierwsze „starcie”.

W tym roku Mistrzostwa Ameryki zaczynają się wcześniej niż w poprzednich latach. Oczywiście inauguracja nastąpi w Las Vegas, kolejna runda która odbędzie się 9-go czerwca, to pierwsza z trzech rund rozgrywanych w Kalifornii. W październiku mamy kolejne trzy rundy po których mistrzostwa ponownie zawitają w Las Vegas (17-ty listopad 2012) na finałowej rundzie sezonu.

W sezonie 2012 Endurocross po raz drugi będzie częścią igrzysk sportów ekstremalnych X-Games, zapewniając widowisku ogromną liczbę widzów na całym świecie (oglądalność Endurocross na X-Games 2011 wyniosła globalnie 120 milionów widzów !)

Tadeusz Błażusiak: „Naprawdę nie mogę się doczekać pierwszej rundy AMA Endurocross Championship. Ostatni sezon był wspaniały, ale mimo to bardzo ciężko pracowałem podczas przygotowań do nowego sezonu. Wiem, że wielu zawodników wraz z drużynami ciężko pracowali w ramach przygotowań do sezonu 2012, co jeszcze bardziej zdopingowało mnie do uczynienia tego samego. Czerpałem dużą przyjemność z przygotowań do sezonu – ciężko trenowałem i z zadowoleniem startowałem w różnych zawodach odpracowując ogromną ilość godzin w trening Endurocross. Ostatni sezon zwyciężyłem przez „perfect season”, z czego jestem niezmiernie zadowolony. Moim celem, tak samo jak w zeszłym sezonie, jest zrobić wszystko jak najlepiej i na końcu sezonu zdobyć mistrzostwo. W każdym sporcie jest taka masa rzeczy które mogą się zdarzyć – Endurocross jest tak nieprzewidywalny, że nie myślę o kolejnym „perfect season”. Chcę zakończyć pierwszą rundę z najlepszym możliwym rezultatem, a następnie próbować systematycznie budować moje mistrzostwo. Jeśli będę tak konkurencyjny jak w zeszłym sezonie i będzie mi sprzyjało szczęście, wtedy będę naprawdę zadowolony. Mój motocykl był tak dobry w zeszłym sezonie, że jego polepszenie było praktycznie niemożliwe. Mimo wszystko udoskonaliliśmy kila spraw i jestem bardzo zadowolony z mojej maszyny. Mój motocykl w zeszłym roku nieprawdopodobnie dobrze startował z bramek startowych – 350 tka wielokrotnie udowodniła swoją wielkość. Trening poza motocyklem był bardzo podobny do tego z zeszłego sezonu, ponieważ wiem że ten system dobrze działa. Robiłem go trochę więcej i pracowałem jeszcze ciężej. Czuję się lepiej jak przed którymkolwiek z innych sezonów Endurocross. Jestem gotowy na pierwszą rundę sezonu, będzie na pewno super …”

Wyniki NA ŻYWO z GEICO AMA EnduroCross będą osiągalne pod adresem: http://endurocross.tracksideresults.com/liveresults.asp

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły