Przed każdą edycją Rajdu Dakar fani i eksperci zastanawiają się, kto tym razem zgarnie „Złotego Bediuna” w kategorii motocykli.

Typuje się wyniki, obstawia się najmocniejszych zawodników i producentów. A jednak tak się składa, że nieprzerwanie od 2001 roku na Rajdzie Dakar zwyciężają motocykle marki KTM.

Walkner, Sunderland, Price, Junior

Sunderland, Price, Walkner, Benavides

W ostatnich trzech latach Rajd zwyciężali Matthias Walkner, Sam Sunderland oraz Toby Price. Tak się składa, że w tym roku tych trzech gości wciąż jedzie na KTMach. Razem z nimi w ekipie KTM Factory jest też junior Luciano Benavides, a niedawno do zespołu dołączyła też Laia Sanz, wielokrotna mistrzyni w trialu i enduro, która 3-krotnie zwyciężyła kategorię kobiet na Dakarze, a jej najlepszy wynik w tym rajdzie to 9. lokata w generalce. W zespole jedzie także szósty zawodnik, Mário Patrão – jego celem nie jest wygrywanie, ale wsparcie techniczne dla pozostałych zawodników.

Sanz, Patrao

Sanz, Patrao

Jak więc obstawiacie, kto zwycięży Rajd Dakar 2019? Start już za miesiąc, a teraz zobaczcie widowiskową zapowiedź/prezentację zespołu KTM przed Rajdem: