Widowiskowa zapowiedź fabrycznego zespołu KTM przed Rajdem Dakar

- Piotr Jędrzejak

Przed każdą edycją Rajdu Dakar fani i eksperci zastanawiają się, kto tym razem zgarnie „Złotego Bediuna” w kategorii motocykli.

Typuje się wyniki, obstawia się najmocniejszych zawodników i producentów. A jednak tak się składa, że nieprzerwanie od 2001 roku na Rajdzie Dakar zwyciężają motocykle marki KTM.

Walkner, Sunderland, Price, Junior

Sunderland, Price, Walkner, Benavides

W ostatnich trzech latach Rajd zwyciężali Matthias Walkner, Sam Sunderland oraz Toby Price. Tak się składa, że w tym roku tych trzech gości wciąż jedzie na KTMach. Razem z nimi w ekipie KTM Factory jest też junior Luciano Benavides, a niedawno do zespołu dołączyła też Laia Sanz, wielokrotna mistrzyni w trialu i enduro, która 3-krotnie zwyciężyła kategorię kobiet na Dakarze, a jej najlepszy wynik w tym rajdzie to 9. lokata w generalce. W zespole jedzie także szósty zawodnik, Mário Patrão – jego celem nie jest wygrywanie, ale wsparcie techniczne dla pozostałych zawodników.

Sanz, Patrao

Sanz, Patrao

Jak więc obstawiacie, kto zwycięży Rajd Dakar 2019? Start już za miesiąc, a teraz zobaczcie widowiskową zapowiedź/prezentację zespołu KTM przed Rajdem:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl