Rajd Dakar 2013 – Peru, Argentyna i Chile
Piotr Jędrzejak
22 marca 2012

To już jest pewne i oficjalne. Rajd Dakar w 2013 roku znowu odbędzie się w Ameryce Południowej, ale trochę później niż zwykle.

Opinie, według których nazywanie rajdu „Dakarem” ma niewiele wspólnego ani z miejscem, ani z historią, są już nudne i tendencyjne, więc nie będę się o tym rozpisywał. Raz na jakiś czas na światło dzienne wychodzą za to plotki, że impreza może wróci do Afryki – ale znikają niewiele wolniej, niż się pojawiały.

Najbliższa edycja wciąż jednego z najtrudniejszych rajdów świata tym razem zawróci. Rozpocznie się kilka dni później niż zwykle, bo dopiero 5. stycznia. Start będzie na północy, w Peru, gdzie zawodnicy pojadą pięć etapów, czyli dni. Po raz pierwszy w historii trasa rozpocznie się na piaskach pustyni. Później ekipy spędzą w Argentynie pięć dni wyścigowych i jeden odpoczynkowy. Ostatnim krajem będzie Chile. Tam przewidziane zostały cztery etapy, tradycyjnie już prowadzące przez pustynię Atacama.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły