Rajd Dakar 2013 – Peru, Argentyna i Chile

- Piotr Jędrzejak

To już jest pewne i oficjalne. Rajd Dakar w 2013 roku znowu odbędzie się w Ameryce Południowej, ale trochę później niż zwykle.

Opinie, według których nazywanie rajdu „Dakarem” ma niewiele wspólnego ani z miejscem, ani z historią, są już nudne i tendencyjne, więc nie będę się o tym rozpisywał. Raz na jakiś czas na światło dzienne wychodzą za to plotki, że impreza może wróci do Afryki – ale znikają niewiele wolniej, niż się pojawiały.

Najbliższa edycja wciąż jednego z najtrudniejszych rajdów świata tym razem zawróci. Rozpocznie się kilka dni później niż zwykle, bo dopiero 5. stycznia. Start będzie na północy, w Peru, gdzie zawodnicy pojadą pięć etapów, czyli dni. Po raz pierwszy w historii trasa rozpocznie się na piaskach pustyni. Później ekipy spędzą w Argentynie pięć dni wyścigowych i jeden odpoczynkowy. Ostatnim krajem będzie Chile. Tam przewidziane zostały cztery etapy, tradycyjnie już prowadzące przez pustynię Atacama.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl