Oficjalny teaser Rajdu Dakar 2016 – 11 Polaków na starcie
Piotr Jędrzejak
17 grudnia 2015

Oficjalny start już 2 stycznia, a na pierwszy odcinek specjalny zawodnicy wyjadą dzień później.

Dakar to jeden z najtrudniejszych, a z pewnością najbardziej popularny i najlepiej transmitowany rajd na całym świecie. Jeżeli z Dakaru wyjedziesz z trofeum w postaci złotego Bediuna, to oznacza, że nie ma już niczego bardziej znaczącego do zdobycia w rajdach enduro. Ale tak naprawdę każdy, kto niezależnie od zajętego miejsca chociaż ukończy Dakar, może być z siebie ogromnie dumny. Już za kilkanaście dni startuje 38. edycja Rajdu Dakar, a organizatorzy wypuścili oficjalną video zapowiedź.

Jednym z głównych bohaterów filmu jest Rafał Sonik – wygrał poprzednią edycję Rajdu Dakar w kategorii quadów! Oczekiwania względem tego startu ma równie wysokie, chce znowu zostać mistrzem i do tego zmniejszyć liczbę błędów. (Przy okazji we wrześniu wygrał już 4. Puchar Świata FIM Cross Country.)

Na listach startowych, oczywiście wliczając Rafała na quadzie, jest łącznie 11 Polaków. Na motocyklach startuje Kuba Piątek (Orlen Team) oraz Paweł Stasiaczek i Maciej Berdysz. Kuba Przygoński przesiadł się w tym roku do samochodu (pilot Andrei Rudnitski). Kolejni Polacy w samochodach to Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem oraz Adam Małysz (pilot Xavier Panseri), a jako piloci innych załóg startują: Maciej Marton i Sebastian Rozwadowski. W kategorii ciężarówek znalazło się jedno polskie nazwisko: Darek Rodewald jako mechanik w pretendującej do zwycięstwa załodze Iveco Powerstar.

Motocykle
58 Kuba Piątek – KTM 450
81 Paweł Stasiaczek – KTM 450
118 Maciej Berdysz – KTM 450

Quady
250 Rafał Sonik – Yamaha Raptor 700

Samochody
322 Marek Dąbrowski/Jacek Czachor – Toyota Hilux
325 Adam Małysz/Xavier Panseri (F) – Mini All4 Racing
326 Miroslav Zapletal (CZ)/Maciej Marton – H3 Evo
327 Kuba Przygoński/Andriej Rudnickij (BY) – Mini All4Racing
333 Benediktas Vanagas (LT)/Sebastian Rozwadowski – Toyota Hilux

Ciężarówki
501 Gerard de Rooy (NL)/Moises Torrallardona (E)/Dariusz Rodewald – Iveco Powerstar

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły