MP Cross Country w Górze Kalwarii już sierpniu!

- MotoRmania

Na zakończenie okresu wakacyjnego, w dniach 24-25 sierpnia 2013 roku, w Górze Kalwarii odbędą się Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w zawodach motocyklowych Cross Country.

Informacja prasowa

Na piaszczystym poligonie w Górze Kalwarii zaprezentują się najszybsi zawodnicy ścigający się w formule Cross Country. Zawody odbędą się w ramach kolejnej edycji weekendu motocyklowego MotoXtreme 3.

Cross Country to dynamiczne wyścigi terenowe organizowane na zamkniętej trasie. To bez wątpienia bardzo widowiskowa dyscyplina sportu motorowego. Pod koniec sierpnia w Górze Kalwarii wystartują najlepsi w Polsce specjaliści w tej dyscyplinie. Mistrzostwa Polski i Puchar Polski oraz Mistrzostwa Okręgu Warszawskiego w Cross Country – to wszystko w Górze Kalwarii w dniach 24-25 sierpnia 2013 roku.

Impreza zostanie zorganizowana na terenie poligonu w Górze Kalwarii, natomiast baza i biuro zawodów będą zlokalizowane na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii. Organizatorem zawodów jest klub motorowy Jarper X Racing.

– Wybór poligonu w Górze Kalwarii na miejsce rozegrania zawodów o tak wysokiej randze, bo mówimy przecież o Mistrzostwach Polski, nie był przypadkowy. Są tutaj świetne tereny do jazdy, zróżnicowana nawierzchnia oraz przede wszystkim władze samorządowe bardzo pozytywnie nastawione do organizowania imprez sportowych. – tłumaczy wiceprezes Jarper X Racing Mirosław Pleskot, który koordynuje przygotowania do sierpniowego wydarzenia.

Wstęp na teren zawodów jest bezpłatny, a organizator oprócz rywalizacji na najwyższym poziomie przygotowuje szereg atrakcji dodatkowych dla wszystkich gości, którzy zdecydują się odwiedzić zawody MotoXtreme 3.

– W 2011 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy zawody Cross Country w Górze Kalwarii. Impreza została bardzo pozytywnie przyjęta przez kibiców, a sami zawodnicy podkreślali, iż trasa była na tyle ciekawa, że nasze lokalne wówczas zawody mogłyby mieć rangę Pucharu czy Mistrzostw Polski. Wtedy narodził się pomysł… – dodaje Mirosław Pleskot.

Więcej informacji na stronie klubu xracingteam.pl oraz motoxtreme.pl.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl