MP Cross Country w Górze Kalwarii już sierpniu!
MotoRmania
2 sierpnia 2013

Na zakończenie okresu wakacyjnego, w dniach 24-25 sierpnia 2013 roku, w Górze Kalwarii odbędą się Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w zawodach motocyklowych Cross Country.

Informacja prasowa

Na piaszczystym poligonie w Górze Kalwarii zaprezentują się najszybsi zawodnicy ścigający się w formule Cross Country. Zawody odbędą się w ramach kolejnej edycji weekendu motocyklowego MotoXtreme 3.

Cross Country to dynamiczne wyścigi terenowe organizowane na zamkniętej trasie. To bez wątpienia bardzo widowiskowa dyscyplina sportu motorowego. Pod koniec sierpnia w Górze Kalwarii wystartują najlepsi w Polsce specjaliści w tej dyscyplinie. Mistrzostwa Polski i Puchar Polski oraz Mistrzostwa Okręgu Warszawskiego w Cross Country – to wszystko w Górze Kalwarii w dniach 24-25 sierpnia 2013 roku.

Impreza zostanie zorganizowana na terenie poligonu w Górze Kalwarii, natomiast baza i biuro zawodów będą zlokalizowane na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii. Organizatorem zawodów jest klub motorowy Jarper X Racing.

– Wybór poligonu w Górze Kalwarii na miejsce rozegrania zawodów o tak wysokiej randze, bo mówimy przecież o Mistrzostwach Polski, nie był przypadkowy. Są tutaj świetne tereny do jazdy, zróżnicowana nawierzchnia oraz przede wszystkim władze samorządowe bardzo pozytywnie nastawione do organizowania imprez sportowych. – tłumaczy wiceprezes Jarper X Racing Mirosław Pleskot, który koordynuje przygotowania do sierpniowego wydarzenia.

Wstęp na teren zawodów jest bezpłatny, a organizator oprócz rywalizacji na najwyższym poziomie przygotowuje szereg atrakcji dodatkowych dla wszystkich gości, którzy zdecydują się odwiedzić zawody MotoXtreme 3.

– W 2011 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy zawody Cross Country w Górze Kalwarii. Impreza została bardzo pozytywnie przyjęta przez kibiców, a sami zawodnicy podkreślali, iż trasa była na tyle ciekawa, że nasze lokalne wówczas zawody mogłyby mieć rangę Pucharu czy Mistrzostw Polski. Wtedy narodził się pomysł… – dodaje Mirosław Pleskot.

Więcej informacji na stronie klubu xracingteam.pl oraz motoxtreme.pl.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły