Rajd Dakar 2014 rusza już za kilkanaście dni, a tymczasem sprawdźcie, jak będzie wyglądała Yamaha należąca do jednego z najszybszych zawodników!

Cyril Despres zwyciężył już 5 razy w tym dwie ostatnie edycje. Nic więc dziwnego, że jest typowany jako jeden z pretendentów do Cyril Despres w akcji na YZ450F Rally 2014 (9)zwycięstwa także i tym razem. Teraz jednak będzie inaczej. Cyril zmienił swoje standardowe, pomarańczowe barwy KTMa na niebieski kolor Yamahy. W zamian za to Japończycy stworzyli zupełnie nowy motocykl w oparciu o doświadczenie Cyrila. Konkurencja nie będzie łatwa, bo KTM też ma sprzęt zbudowany od podstaw, a Honda udoskonaliła swoją ubiegłoroczną CRFę. Cała trójka liczy na zwycięstwo, więc obstawiamy, że będzie naprawdę grubo!

Przeczytajcie, co ma do powiedzenia Cyril i obejrzyjcie zdjęcia totalnie sexy Yamahy YZ450F Rally!

„Właśnie jesteśmy w finałowej fazie przygotowań przed wylotem do Ameryki Południowej i jest naprawdę sporo rzeczy do roboty! Mam intensywny trening z moim trenerem, który zajmuje sporą część dnia. Następnie jest zazwyczaj kilka wywiadów do zrobienia, szczegóły do rozwiązania z zespołem w ostatniej chwili oraz milion małych detali, którymi trzeba się zająć – nie wspominając nawet o analizowaniu trasy na 2014. Oczywiście dostaniemy road booka dopiero dzień przed wyjazdem na dany Yamaha i Cyril Despres 2014 (2)etap, więc informacje są ograniczone.

To jasne, że edycja 2014 będzie bardzo ciężka. Etapy maratońskie (w tym roku po raz pierwszy będą dwa takie – przyp. red.) oznaczają na biwaku brak pomocy mechanicznej z zewnątrz, więc w tych dniach trzeba uważać na motocykl jak to tylko możliwe. Etapy wydzielone jedynie dla motocyklistów oznaczają, że organizator zabierze nas w miejsca niedostępne dla samochodów, więc jazda będzie bardziej techniczna i pewnie bardziej wymagająca fizycznie.

Zresztą dodatkowe 1000 kilometrów mówią same za siebie! No i oczywiście motocykle wjadą w tym roku po raz pierwszy do Boliwii. Na innych etapach mamy nawet niezłe pojęcie, czego się spodziewać, ale o etapach w Boliwii nie mamy najmniejszego pojęcia. Nawet jeżeli chcielibyśmy tam polecieć i zobaczyć jak jest, to nie możemy, bo rekonesans jest zabroniony. Wiemy na pewno, że rajd będzie wymagający. 

Na sam początek, część trasy będzie na wysokości 4000 metrów, a w takich miejscach powietrze jest dość rzadkie. Boliwia z kolei jest nie tylko „maratonem”, ale również etapami „tylko dla motocykli”, a to będzie podwójnie skomplikowane. Ale jak dla mnie, wymagające etapy są dobre. To co przede wszystkim przyciągnęło mnie do rajdów, to wyzwanie, a im jest ciężej, tym jestem szczęśliwszy.”

Yamaha YZ450F Rally Dakar 2014 (1)

Yamaha YZ450F Rally Dakar 2014 (6)

Yamaha YZ450F Rally Dakar 2014 (10)