Mistrzostwa i Puchar Polski Cross Country w Górze Kalwarii 2013 – w marcu będzie się działo!
MotoRmania
25 lutego 2013

Otwarcie sezonu off-roadowego 2013 odbędzie się w Górze Kalwarii!

Informacja prasowa

W dniach 16-17 marca na piaszczystym poligonie odbędą się dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w wyścigach motocyklowych w formule Cross Country organizowane przez Jarper X Racing Team.

Na początku września ubiegłego roku w miejscowości Mysiadło pod Warszawą, klub Jarper X Racing Team zorganizował imprezę o nazwie MotoXtreme 2. Rozegrano wówczas regionalne zawody Cross Country oraz eliminację Pucharu Polski Super Enduro. Po dużym sukcesie wrześniowej imprezy, czas na kolejną, która tym razem rozpocznie off-roadowy sezon 2013.

Pod banderą MotoXtreme 3 odbędą się dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country oraz I i II eliminacja Mistrzostw Okręgu Warszawskiego w Cross Country. Takiej imprezy jeszcze nie było!

– Wybór poligonu w Górze Kalwarii na miejsce rozegrania I rundy Mistrzostw Polski w Cross Country nie był przypadkowy. Są tutaj świetne tereny do jazdy, zróżnicowana nawierzchnia oraz przede wszystkim władze samorządowe bardzo pozytywnie nastawione do organizowania imprez sportowych. – tłumaczy wiceprezez Jarper X Racing Team Mirosław Pleskot, który koordynuje przygotowania do marcowego wydarzenia.

Na teren poligonu w Górze Kalwarii przyjadą najlepsi jeźdźcy z całej Polski. Dlaczego? Okres zimowy, to czas przerwy w zmaganiach off-roadowych. Większość zawodników zimą trenuje i przygotowuje się do pierwszego startu. W tym roku, pierwszy start będzie miał miejsce właśnie w Górze Kalwarii.

– W 2011 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy zawody w Górze Kalwarii. Impreza została bardzo pozytywnie przyjęta przez kibiców, a sami zawodnicy podkreślali, iż trasa była na tyle ciekawa, że nasze lokalne wówczas zawody mogłyby mieć rangę Pucharu czy Mistrzostw Polski. Wtedy narodził się pomysł… – dodaje Mirosław Pleskot.

Przygotowania do marcowej imprezy ruszyły pełną parą. Więcej informacji na stronach motoxtreme.pl oraz xracingteam.pl.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły