Film z wypadku: Kuba Piątek, rwąca rzeka z wodospadem i dzielni kibice!

- Piotr Jędrzejak

Jedna z fanek na Rajdzie Dakar nagrała film z akcji ratunkowej motocykla Kuby!

Sobotni, siódmy etap Rajdu Dakar podzielony był na dwa odcinki specjalne z neutralizacją w środku. W tym czasie rozpadał się deszcz, a strumyki zamieniły się w rwące rzeki. Jak pewnie pamiętacie z relacji, jedna z nich dopadła Kubę Piątka na motocyklu. Teraz mamy film z tego wydarzenia!

Przypomnijmy sobie, co na ten temat pisał Kuba:
„Jak już wiecie druga część dzisiejszego etapu została odwołana. W momencie kiedy decyzja została podjęta, ja byłem jeszcze na trasie… powiem tylko, że byłem przemoczony do suchej nitki. Na domiar złego podczas przejazdu przez rzekę nurt „porwał” mi motocykl. Jak zobaczył to jadący za mną zawodnik, zawrócił wszystkich pozostałych i wrócili na start. Byłem ostatnim, który pojechał w tych warunkach. Zaraz potem drugą część etapu odwołano.”

Motocykl uratowali dzielni kibice. Jedna z nich, Florencia Mislej nagrała całą akcję i filmy wrzuciła na FB Kuby. Zwróćcie uwagę jak blisko jest wodospad i jak nieprzyjemnie wygląda dalsza część nurtu…

Część pierwsza:

This is the first part

Posted by Florencia Mislej on 12 stycznia 2016

Część druga:

Here it go the second

Posted by Florencia Mislej on 12 stycznia 2016

„Nawet udało się odpalić zalany motocykl, przejechałem nim jeszcze dwa kilometry, ale później stanął i już nie był w stanie jechać. Woda zalała całą elektrykę i obawiałem się, że to koniec rajdu dla mnie.

Na szczęście odcinek został anulowany. Ja sam skorzystałem z okazji i odleciałem helikopterem, a motocykl przyjechał później ciężarówką. a tam już wszystko w rękach niezawodnych mechaników. Przed nimi więc długi dzień i noc pracy. Będziemy walczyć do końca, dopóki nie wykorzystamy wszelkich dostępnych możliwości.”

Mechanicy dali radę. Musieli wymienić silnik i większość elektryki, ale Kuba jedzie dalej. Aktualnie, po IX etapie zajmuje 28. miejsce w generalce.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl