Black Horse Racing po cross country w Biedrusku!
MotoRmania
26 lipca 2013

Tor nie należał do najłatwiejszych. Podjazdy, zjazdy, piachy, twardy teren i błotne niespodzianki, to właśnie to, co cross country lubi najbardziej. 

Informacja prasowa

W podpoznańskim Biedrusku w drugi weekend czerwca dużo się działo, dzięki zaangażowaniu Motoklub Unia Poznań odbyła się tam duża impreza motocrossowa. Połączone zostały trzy klasy wyścigów – V i VI runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski oraz XI i XII runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Cross Country.

Tor nie należał do najłatwiejszych. Podjazdy, zjazdy, piachy, twardy teren i błotne niespodzianki, to właśnie to, co cross country lubi najbardziej. Warunki pogodowe również wprowadzały urozmaicenie, pierwszego dnia na zmianę słonce i pochmurne niebo, deszcz oraz widoczne w oddali błyskawice, drugiego zaś palące słonce, susza i kurz unoszący się w powietrzu.

Pierwsze wystartowały quady, które już w sobotę miały problemy na pewnym widowiskowym błotnym odcinku, przez co trasa została nieszczęśliwie dla kibiców skrócona dnia drugiego. Po nich motocykle, które radziły sobie na nieszczęsnym odcinku jedynie dzięki pomocy kibiców, którym kąpiel błotna nie była straszna!

Dla zawodników Black Horse Racing Team słońce, deszcz, upał, kurz  i błoto to nic! Do domu udało się przywieźć parę pucharów z których jesteśmy bardzo dumni.

V i VI runda Pucharu Polski, w klasie Weteran miejsce pierwsze zajął Michał Czochralski, a miejsce trzecie to Tomasz Wojewoda. W klasie Senior 2, miejsce drugie Filip Kamiński, a tuż za nim na miejscu trzecim Piotr Kamiński. Na quadzie nasz team reprezentował Mikołaj Błaszczak zajmując w klasie 2k miejsce czwarte.

W XI i XII Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej to podium w klasie Masters na motocyklach – miejsce pierwsze zajął Michał Czochralski, a miejsce drugie Tomasz Wojewoda. W klasie Senior 2 miejsce trzecie zgarnął Krystian Janusz oraz w klasie Open miejsce trzecie ex aequo zdobyli Filip i Piotr Kamińscy. Na quadach natomiast nie mieliśmy sobie równych w klasie 4K – miejsce pierwsze Krzysztof Banaszak, miejsce drugie Paweł Antkowiak oraz miejsce piąte Tomasz Antkowiak.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły