Bridgestone w MotoGP – szczegółowe video w połowie sezonu

- MotoRmania

Półmetek MotoGP 2013 na oponach Bridgestone – zobacz animację 3D o funkcjonowaniu opon!

Informacja prasowa

W niedzielę 21. lipca rozpoczęła się amerykańska runda najbardziej prestiżowych zawodów motocyklowych. Wyścig o Grand Prix USA odbył się na legendarnym torze Laguna Seca, dostarczając potężnej dawki emocji milionom fanów jednośladów. Sezon 2013 klasy MotoGP dojechał tym samym już do półmetku. Przed nami 9 kolejnych emocjonujących wyścigów m.in. na słynnych torach Silverstone czy Automotodrom Brno, najbliższy wyścig już 18 sierpnia w Indianapolis. Oficjalny partner całej serii wyścigów i wyłączny dostawca opon, Bridgestone już piąty rok wspiera zawodników i ich maszyny, zaopatrując wszystkie teamy w najwyższej jakości opony.

Obejrzyjcie video, w którym za pomocą animacji 3D Bridgestone zdradza kilka szczegółów:

Sportowe dziedzictwo

Wykorzystując doświadczenie zdobyte na najbardziej wymagających torach wyścigowych na świecie, Bridgestone rozpoczął swoją przygodę w motocyklowych Grand Prix w 2002 roku. Debiutancki występ na największych światowych zawodach jednośladów okazał się dla Bridgestone wielkim sukcesem. Czołowy producent opon wraz z niemieckim Proton Team zdobył swój pierwszy pole-position. Począwszy od tego pamiętnego osiągnięcia, Bridgestone zdobywał coraz większe uznanie wśród najlepszych producentów maszyn na MotoGP, współpracując z takimi markami jak Kawasaki czy Suzuki. W ciągu zaledwie 4 sezonów od wejścia do świata motocyklowych zawodów, Bridgestone przyczynił się do zwycięstw kierowców teamów Hondy i Ducati w 7 wyścigach. W 2008 roku producent opon rozpoczął współpracę z wielokrotnym zwycięzcą całego Grand Prix, Valentino Rossim. W tym samym roku włoski motocyklista zdobył tytuł Mistrza Świata – po raz pierwszy na oponach Bridgestone. W 2009 roku Bridgestone został oficjalnie uznany pierwszym i wyłącznym dostawcą opon dla Motocyklowych Mistrzostw Świata. W trzy lata po wyborze Bridgestone jako oficjalnego partnera MotoGP firma świętowała swoje symboliczne 100. zwycięstwo na torach w San Marino i Rimini.

Z toru wprost na drogę

Zdobyte doświadczenia zainspirowały Bridgestone do zaprojektowania sportowego modelu opon przeznaczonych do motocykli użytkowych. Transfer technologii z torów MotoGP wprost na codzienne drogi przyczynił się do powstania sportowej linii opon Bridgestone Battlax Hypersport S20 i Battlax Sport Touring T30. Wyposażone w szereg technicznych rozwiązań opony wykorzystują mieszankę wzbogaconą krzemionką Silica Rich EX i polimerami RC, która zwiększa przyczepność i poprawia elastyczność bieżnika na mokrej nawierzchni, zapewniając równocześnie maksymalne osiągi na suchym podłożu. Zoptymalizowany rozkład krzemionki w mieszance gumowej umożliwia lepszy kontakt z powierzchnią drogi i zwiększa szybkość nagrzewania opony. Stosowana wyłącznie przez Bridgestone innowacyjna technologia HTSPC (High Tensile Super Penetrated Cord) dzięki wykorzystaniu pięciu stalowych włókien zapewnia równomierny i stały rozkład naprężeń konstrukcji opony, co zwiększa jej docisk do nawierzchni i przedłuża żywotność bieżnika. Sprawdzony system opasania MSB (Mono Spiral Belt) w oponie S20, pomaga w zachowaniu równowagi przy wysokich prędkościach.

Misja Rossi

Od czasu wspólnego mistrzostwa współpraca pomiędzy Bridgestone i 9-krotnym zdobywcą tytułu mistrza świata zacieśnia się coraz bardziej. Pochodzący z Włoch Valentino Rossi już od dwóch lat obejmuje stanowisko ambasadora marki Bridgestone, współtworząc z największym producentem opon na świecie wysokiej jakości opony. W ramach wprowadzania serii Battlax Hypersport S20 i Battlax Sport Touring T30, Bridgestone daje szansę wszystkim entuzjastom motocyklowych sportów na spotkanie z ikoną MotoGP. Dla szczęśliwców przygotowano 2 weekendowe pakiety wraz z zakwaterowaniem i wstępem na arenę wyścigów Bridgestone MotoGP na torach Brno i Silverstone. Wszystkie nagrody obejmują weekendowe spotkanie twarzą w twarz z mistrzem MotoGP w jego własnym pit stopie. Profesjonalne doradztwo wielokrotnego triumfatora w zakresie rozwoju technologii opon motocyklowych oraz wspólna pasja do jazdy jednośladami sprzyjają owocnej współpracy.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl