Jurgen radzi: jak naciągnąć łańcuch?

- Piotr Jędrzejak

Teoretycznie prosta rzecz, ale często zdarza się, że każdy ma na ten temat inne zdanie.

Pytanie brzmi, która „opinia” na temat sposobu naciągania łańcucha jest najlepsza i najbardziej prawdziwa? A może by tak zerknąć na temat od technicznej strony? Wytłumaczy Wam to Jurek „Jurgen” Głodek #113, polski zawodnik supermoto. Na swoim fanpage’u Mogę Być Szybki prowadzi serię vlogów o technice motocyklowej. Wcześniej opowiadał o konfiguracji pompy i zacisku hamulcowego, później tłumaczył skąd bierze się przyczepność opony, poruszał temat ciśnienia i zużycia opony, a teraz skupia się na naciągu łańcucha.

Wiecie jaki wpływ na odległość pomiędzy dwiema zębatkami ma obciążenie zawieszenia? W którym punkcie ustawić naciąg? Jak luźny powinien być łańcuch? Czym może skutkować zbyt duży lub zbyt mały luz? Jurgen tłumaczy:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl