Nie będzie sprzedaży: Ducati pozostaje w Grupie Volkswagen

- Piotr Jędrzejak

Wszelkie źródła donoszą, że nie ma wątpliwości – Ducati jednak pozostanie w rękach Grupy Volkswagen.

Na początku tego roku zaczęło się coraz częściej mówić o tym, że w ramach rewolucji po „aferze Dieselgate”, Grupa Volkswagen będzie chciała sprzedać markę Ducati. W połowie roku podawane były już nawet konkrety. Jednymi z głównych zainteresowanych byli Harley-Davidson oraz Bajaj, a kwota miała oscylować w okolicy 1,5 miliarda euro.

Jednak od około miesiąca plotki zgodnie twierdziły, że do żadnej sprzedaży nie dojdzie. Teraz ten fakt został potwierdzony w wewnętrznej komunikacji korporacji przez CEO Ducati (Claudio Domenicali) oraz CEO Audi (Rupert Stadler).

Główny głos przeciwko sprzedaży Ducati miały związki zawodowe. Rzecznik związków powiedział: „Ducati jest klejnotem, którego sprzedaż nie jest popierana przez reprezentantów związków zawodowych w radzie nadzorczej Volkswagena.” Związki zajmują połowę krzeseł w radzie nadzorczej korporacji i mówiły stanowcze „nie”. Wśród drugiej połowy członków zdania były podobno podzielone. W takiej sytuacji sprzedaż Ducati rzeczywiście nie mogła dojść do skutku.

Dla Ducati oznacza to tyle, że zamiast przejmować się nowymi właścicielami i nowymi budżetami, firma może kontynuować rozwój nowych modeli oraz aktywności wyścigowych.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl