Eliasz myślał, że jest niezniszczalny… Teraz czeka go długa rehabilitacja, żeby mógł znowu jeździć i… przewracać się na motocyklu.

siniakRozejście spojenia łonowego i stawu krzyżowo-biodrowego z przemieszczeniem kości miednicznej prawej, złamanie kości krzyżowej po stronie lewej i również złamanie prawego wyrostka poprzecznego odcinka lędźwiowego kręgosłupa – brzmi dramatycznie i dla niektórych pewnie nie do końca zrozumiale. Niestety było bardzo nieciekawie i od totalnej katastrofy (pożegnania się z działaniem lewej nogi) dzieliły go milimetry. Podczas przygotowań do startu w Mistrzostwach Polski Enduro w Lidzbarku Warmińskim, Eliasz na jednej z xray2wieczornych „przejażdżek” zaliczył potężnego dzwona. Skok z ponad 8 metrów w płaskie mógł okazać się jego ostatnim…

Tak właśnie wygląda historia naszego Eliasz’a, który do tamtego dnia myślał, że jest niezniszczalny. Po wypadku trafił do _FOT4083Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Podczas operacji wstawiono mu implanty, 3 blachy, 10 śrubek i tak został Iron Manem… Następne tygodnie spędził przywiązany do łóżka patrząc na leżący na parapecie połamany kask po wypadku i oczekując lepszych dni.

W końcu pojawiło się zielone światło i po 3 tygodniach na oddziale rehabilitacyjnym Szpitalu Uniwersyteckiego w Olsztynie, Eliasz był już w stanie pokuśtykać o kulach. Jednak działać trzeba było dalej, bo żeby w ogóle mógł myśleć o powrocie na motocykl, czekało go jeszcze mnóstwo pracy.

21688193_1684214164975882_8943656758925623009_oMotywacji do pracy nad powrotem do sprawności i jazdy u nas w MotoRmanii nie brakuje, ale kluczowe jest za to WSPARCIE profesjonalistów. Ważne, żeby nie zrobić sobie krzywdy i do wymarzonego powrotu iść małymi krokami. Tutaj z pomocą wyszło Olsztyńskie Centrum Medycyny i Sportu PERSONAL TRAINERS, które specjalizuje się w trudnych przypadkach i pracy ze sportowcami. Eliasz trafił pod opiekę sympatycznej fizjoterapeutki Anety Bartosiewicz i wspólnie wyznaczyli dwa cele:

* wzmocnienie mięśni z dużym naciskiem na core i mięśnie kończyn dolnych, poprawa równowagi i koordynacji nerwowo-mięśniowej

oraz

* przygotowaniach do startu w Mistrzostwach Polski Enduro w połowie przyszłego… roku!

_FOT5999

Wszyscy jesteśmy bardziej niż pewni, że powrót na właściwe TORY jest możliwy! Kluczem jest regularna ciężka praca. Ona zawsze daje efekty!

Póki co wszystko jest na dobrych torach – kule zostały odstawione i z każdym dniem czynione są spore postępy. Rehabilitacja pod okiem Anety nie jest lekka i wylewa się na niej sporo potu, ale czego to się nie robi, żeby móc znowu potargać manetą. Na treningach przeplatane są ćwiczenia stabilizacyjne z wytrzymałościowymi z głównym naciskiem na mięśnie brzucha, które po operacji muszą wrócić do sprawności i nóg (prawej dostało się najmocniej), aby przygotować je do bezpiecznej jazdy. Niedługo pokażemy wam dokładniej, jak wygląda taka walka i jak sami możecie pracować, żeby w jak najlepszy sposób przygotować organizm do jazdy na motocyklu i ewentualnych wypadków.

#WIĘCEJNIŻTRENINGĆpaj Sport

Jeżeli potrzebujecie pomocy w bezpiecznym powrocie do zdrowia lub dzięki odpowiednim treningom chcecie zapobiec niechcianym kontuzjom  – polecamy zapoznać się z ich ofertą (przy okazji na treningach można spotkać np. Krzysztofa Hołowczyca, a to chyba o czymś świadczy:) )

Personal-Trainers.pl