Wielki finał mistrzostw Włoch CIV w ten weekend

- Mick

W najbliższy weekend na torze Vallelunga pod Rzymem odbędzie się ostatnia runda motocyklowych mistrzostw Włoch. Wyścigi będzie można obejrzeć w telewizji.

Seria ELF CIV to jedne z najmocniejszych mistrzostw krajowych na świecie, a patrząc na to, co działo się podczas ostatniej rundy na torze Mugello, chyba także najbardziej zacięta i emocjonująca. Dowody?

W klasie Supersport 300 na metę pierwsza trójka wpadła wówczas praktycznie przyklejona do siebie, a losy zwycięstwa rozstrzygnęły się o zaledwie dwie… tysięczne sekundy. W Supersportach 600 pierwszą trójkę rozdzieliły wówczas cztery setne sekundy, a w Superbike’ach dwie dziesiąte. Czy tak samo będzie w ten weekend?

W najbardziej prestiżowej klasie Superbike losy tytułu są już rozstrzygnięte, a mistrzowskie laury po raz drugi w swojej karierze zgarnął Michele Pirro, kierowca testowy Ducati, który regularnie startuje także w MotoGP. Pirro nie miał sobie w tym roku równych, bo do tej pory wygrał aż 9 z 10 wyścigów! Ostatnio na Mugello przeszedł samego siebie, bo triumfował, choć przewrócił się w pierwszym zakręcie wyścigu! Lista startowa Superbike’ów pełna jest nazwisk dobrze znanych starszym kibicom serii MotoGP czy World Superbike; Zanetti, Calia, Tamburini, Lai, La Marra, czy nawet Lanzi i Goi. Całkiem niezła ekipa, prawda?

Prawdziwa jatka czeka nas w klasie Supersport, gdzie walkę o tytuł etatowych zawodników urozmaicą gwiazdy startujące z dzikimi kartami; Japończyk Noriyuki Haga, czyli wicemistrz świata, którego syn ściga się w Supersportach 300 oraz znany z World Superbike Australijczyk Anthony West.

Jakby tego było mało, w Supersportach 300 gotowych do walki jest aż 40 narwanych nastolatków. Losy tytułu są już rozstrzygnięte, ale wicemistrzostwo wciąż jest sprawą otwartą, podobnie jak tytuł w Moto3, gdzie ścigają się przyszłe, włoskie gwiazdy serii Grand Prix. Jeszcze goręcej jest w klasie PreMoto3, w której startują 13-to i 14-latkowie.

W padoku nie brakuje znanych nazwisk. Kilkoma zawodnikami opiekuje się sam Valentino Rossi i jego Akademia VR46, a swoje teamy mają też m.in. byli mistrzowie świata, Max Biaggi, czy Fausto Gresini oraz Paolo Simoncelli.

Wielki finał włoskiego sezonu wyścigów motocyklowych obejrzeć będą mogli także polscy kibice, z komentarzem niżej podpisanego, na antenie nSport+. Sobotnie wyścigi z odtworzenia od 21:45 do 23:45. Niedzielne już na żywo od 14:25 do 17:45.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl