YES, YES, YES! Mamy produkcyjnego, sportowego dwusuwa!
MotoRmania
7 listopada 2019

Poznajcie Vins Duecinquanta 250  – dwusuwowe niebo!

Kto z łezką w oku wspomina Aprilię RS250? Ile razy mówiliśmy, że takich motocykli już nie będzie? A jednak są! Oto Vins Duecinquanta – wykwintny, całkowicie nowy i dopuszczony do ruchy drogowego sprzęt dwusuwowy z Włoch.

Duecinquanta to dwusuw z wtryskiem paliwa o pojemności 249,5 cm3, który żywcem przenosi nas w oldskul lat 80. i 90. Dostępne będą dwie wersje – Strada na drogę i wersja Competizione wyłącznie na tor ( skąd my weźmiemy na to wszystko pieniądze ???).

Skonstruowany w Maranello, tuż obok Ferrari, Vins jest duchowym następcą nie tylko  Aprilii RS250 (która faktycznie wyszła z produkcji w 2005 roku), ale całej generacji wyścigowych 250-tek, takich jak Suzuki RGV250, Kawasaki KR1-S i Yamahy TZR250.

Masa w stanie suchym to tylko 105 kg, a  moc około 74 KM przy 11700 obr./min.

Silnik obejmuje ultralekka rama z włókna węglowego. Nietypowa konstrukcja dolotów air boxu przyjmuje powietrze pod chłodnicą, a potem przeprowadza je przez kanały w ramie.

W wersji wyścigowej maszyna będzie ważyć tylko 102kg – nie znamy jeszcze cen, ale ( niestety) będą raczej bardzo wysokie.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły