YES, YES, YES! Mamy produkcyjnego, sportowego dwusuwa!

- MotoRmania

Poznajcie Vins Duecinquanta 250  – dwusuwowe niebo!

Kto z łezką w oku wspomina Aprilię RS250? Ile razy mówiliśmy, że takich motocykli już nie będzie? A jednak są! Oto Vins Duecinquanta – wykwintny, całkowicie nowy i dopuszczony do ruchy drogowego sprzęt dwusuwowy z Włoch.

Duecinquanta to dwusuw z wtryskiem paliwa o pojemności 249,5 cm3, który żywcem przenosi nas w oldskul lat 80. i 90. Dostępne będą dwie wersje – Strada na drogę i wersja Competizione wyłącznie na tor ( skąd my weźmiemy na to wszystko pieniądze ???).

Skonstruowany w Maranello, tuż obok Ferrari, Vins jest duchowym następcą nie tylko  Aprilii RS250 (która faktycznie wyszła z produkcji w 2005 roku), ale całej generacji wyścigowych 250-tek, takich jak Suzuki RGV250, Kawasaki KR1-S i Yamahy TZR250.

Masa w stanie suchym to tylko 105 kg, a  moc około 74 KM przy 11700 obr./min.

Silnik obejmuje ultralekka rama z włókna węglowego. Nietypowa konstrukcja dolotów air boxu przyjmuje powietrze pod chłodnicą, a potem przeprowadza je przez kanały w ramie.

W wersji wyścigowej maszyna będzie ważyć tylko 102kg – nie znamy jeszcze cen, ale ( niestety) będą raczej bardzo wysokie.

vins-two-stroke-5

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl