„Mamy, ale nie produkujemy!” – elektryczna filozofia Kawasaki.

- MotoRmania

Kawasaki podkreśla, iż brak produkcji elektrycznych motocykli nie oznacza, że ich nie stworzyli.

kawasaki-ev-2

Kawasaki twierdzi, że to co wygląda tutaj na prototyp (o nazwie EV ) w rzeczywistości jest już motocyklem testowanym od dawna  na torze i na drodze w Japonii.

Maszyna różni się od większości innych projektów elektrycznych, które widzieliśmy głównie tym, że wykorzystuje łańcuch do napędu końcowego i czterobiegową tradycyjną skrzynię biegów. Ze względu na niewiarygodny moment obrotowy uzyskiwany z silnika elektrycznego wiele motocykli elektrycznych używa tylko jednego długiego biegu i całkowicie rezygnuje z ich zmiany.

Europejski menedżer PR Kawasaki, Martin Lambert, twierdzi, że uwzględnienie „zamiany biegów” miało na celu zapewnienie motocyklistom znanych wrażeń.

„Nie chcieliśmy po prostu tworzyć EV dla klientów oczekujących elektrycznych rozwiązań” – powiedział Lambert w wywiadzie dla brytyjskiego MCN. „Zaczęliśmy od zastanowienia się, czego oczekują obecni klienci Kawasaki , a poczucie zaangażowania w zmianę biegów jest ważne dla wielu motocyklistów”.

Co więcej, zamiast budować motocykl elektryczny, który próbuje udawać spalinowego „litra” Kawasaki zdecydował się zbudować coś, co będzie pasować do sektora średniego- z wyglądem i stylem Ninja 650. Mimo rzekomego zaawansowania projektu  Kawasaki twierdzi, że obecnie nie ma zamiaru wypuszczać motocykla na rynek.
„Nie ma daty, w której maszyna będzie dostępna. Wystarczy udowodnić ludziom, że Kawasaki  jest zainteresowane alternatywnymi technologiami i możemy je rozwijać” – kontynuował Lambert.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl