UWAGA, MOŻLIWOŚĆ WYPADKU! HYPERMOTARDY NAGLE TRACĄ ZASILANIE
MotoRmania
7 listopada 2019

Mamy listę VIN – sprawdź VIN swojego Ducati i upewnij się czy problem dotyczy również twojej maszyny.

Chodzi o Ducati Hypermotard 950 i 950SP – występują tam problemy z zasilaniem, które mogą doprowadzić do zaprzestania pracy silnika co w niektórych sytuacjach może spowodować wypadki. Jak na razie nie doszło z tego powodu do żadnych zdarzeń, a Ducati ma dokonać niezbędnych interwencji w grudniu. Problem polega na tym, że ujemny zacisk na akumulatorze (lub jego przewód) może w niektórych przypadkach pękać. Jeśli tak się stanie, uszkodzony motocykl oczywiście straci moc, a następnie zgaśnie – nie trzeba wiele wyobraźni aby zdać sobie sprawę co będzie kiedy zdarzy się to podczas wyprzedzania na dwukierunkowej jezdni, albo w pełnym złożeniu na dynamicznie pokonywanym zakręcie.

Możliwe, że zacisk jest naruszany przez zbyt ciasno zamontowany kabel.

Szacuje się, że dotyczy to 793 motocykli, a ich VIN waha się od ZDMBAJDT6KB000337 do ZDMBAJDT5LB004591 – motocykle, których dotyczy problem, zostały wyprodukowane między 22 grudnia 2018 r. a 10 września 2019 r.

Tak zwany „recall” czyli usługa wezwania właścicieli motocykli do weryfikacji będzie polegać na sprawdzeniu przez dealerów Ducati, w jaki sposób kabel ujemny jest poprowadzony i dokonania modyfikacji . Ponadto mogą podjąć kroki w celu lepszego zabezpieczenia akumulatora przed wibracjami, a także zainstalować podkładki izolacyjne.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły