UWAGA, MOŻLIWOŚĆ WYPADKU! HYPERMOTARDY NAGLE TRACĄ ZASILANIE

- MotoRmania

Mamy listę VIN – sprawdź VIN swojego Ducati i upewnij się czy problem dotyczy również twojej maszyny.

Chodzi o Ducati Hypermotard 950 i 950SP – występują tam problemy z zasilaniem, które mogą doprowadzić do zaprzestania pracy silnika co w niektórych sytuacjach może spowodować wypadki. Jak na razie nie doszło z tego powodu do żadnych zdarzeń, a Ducati ma dokonać niezbędnych interwencji w grudniu. Problem polega na tym, że ujemny zacisk na akumulatorze (lub jego przewód) może w niektórych przypadkach pękać. Jeśli tak się stanie, uszkodzony motocykl oczywiście straci moc, a następnie zgaśnie – nie trzeba wiele wyobraźni aby zdać sobie sprawę co będzie kiedy zdarzy się to podczas wyprzedzania na dwukierunkowej jezdni, albo w pełnym złożeniu na dynamicznie pokonywanym zakręcie.

Możliwe, że zacisk jest naruszany przez zbyt ciasno zamontowany kabel.

Szacuje się, że dotyczy to 793 motocykli, a ich VIN waha się od ZDMBAJDT6KB000337 do ZDMBAJDT5LB004591 – motocykle, których dotyczy problem, zostały wyprodukowane między 22 grudnia 2018 r. a 10 września 2019 r.

Tak zwany „recall” czyli usługa wezwania właścicieli motocykli do weryfikacji będzie polegać na sprawdzeniu przez dealerów Ducati, w jaki sposób kabel ujemny jest poprowadzony i dokonania modyfikacji . Ponadto mogą podjąć kroki w celu lepszego zabezpieczenia akumulatora przed wibracjami, a także zainstalować podkładki izolacyjne.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl