W elektrykach będzie dźwięk! Kymco opracowało Active Acustic Motor

- MotoRmania

Warto pamiętać, że dźwięk w pojazdach jest też ważnym czynnikiem dotyczącym bezpieczeństwa.

Motocykliści narzekają, że maszyny elektryczne są ciche, a dźwięk silnika spalinowego jest ważną częścią emocji związanych z jazdą. To proszę: Kymco RevoNex, chociaż z pewnością nie będzie brzmieć jak motocykl z silnikiem spalinowym, zaoferuje sportowy dźwięk dzięki systemowi AAM (Active Acoustic Motor).

Kymco-REVONEX-4 5

Szokujący jak na Kymco jest dobór komponentów – mamy zawieszenie Ohlinsa oraz hamulce od Brembo. Co ciekawe, silnik wykorzystuje 6-biegową skrzynię biegów, z których pierwszy może być używany np. tylko w mieście. Resztę biegów można zmieniać bez użycia sprzęgła, co oczywiste.

Przyspieszenia są genialne: od 0 do 100 km  w 3,9 s. Maksymalna prędkość wynosi 205 km / h, a osiąga Kymco osiąga ją w zaledwie 11,8 s.

Pakiet elektroniczny uwzględnia cztery tryby jazdy, kontrolę startu oraz trakcji.

Maszyna powinna być w sprzedaży najpóźniej z początkiem 2020 roku.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl