Szczelność na granicach jest fikcją – relacje motocyklistów powracających z Hiszpanii.

- MotoRmania

W ciągu ostatniego tygodnia kilka osób, które znamy powracało z motocyklami na busach z Hiszpanii do Polski – wiemy jak wygląda rzeczywistość na granicach.

W ubiegły wtorek dotarł do domy „nasz” Darek Felis-Obrycki a.k.a. Papug, który podróżował busem wypchanym po brzegi motocyklami, ludźmi i pakunkami z Malagi. Do Warszawy miał 3600km, przejechał całą Hiszpanię, Francję i Niemcy. Na newralgicznych terenach Europy – czyli w Hiszpanii, gdzie ilość zarażeń jest gigantyczna Polacy nie zostali zatrzymani i skontrolowani na drodze ani razu – pomimo, że hiszpański „Estado de Alarma” czyli „stan alarmowy” trwa już ponad 10 dni.

EastRiverEnduro.eu

EastRiverEnduro.eu

Wzdłuż Hiszpanii Darek wraz z towarzyszami podróży miał do przejechania ponad 900 km jakie dzielą Malagę od francuskiej granicy. Podczas wjazdu do Francji samochód rownież nie został zatrzymany – patrole policyjne były ustawione przy pierwszych bramkach na autostradzie, ale nikt się nie zainteresował wjeżdżającym z Hiszpanii samochodem. W zasadzie niemalże to samo miało miejsce przy wjeździe do Niemiec. Tam na granicy w Miluzie samochód został zatrzymany, a niemiecki policjant w rękawiczkach poprosił o dowody osobiste i zapytał gdzie chłopaki jadą. Akcja trwała 30 sekund. Dopiero na polskiej granicy, zmierzono im temperaturę i poproszono o wypełnienie dokumentów związanych z kwarantanną – co łącznie trwało 7 minut ( z czego 5 minut wypisywanie formularzy). Dokładnie tak samo przebiegała podróż z Hiszpanii do Polski innych motocyklistów, których znamy i relacjonowali nam przebieg wydarzeń z pierwszej ręki. Jeżeli chodzi o przebieg kwarantanny to mamy informacje, że nikogo z tych osób ( w sumie 6 przypadków) jeszcze nie sprawdzono – w jednym z tych przypadków jest to już 10  dni kiedy nikt się nie zainteresował przestrzeganiem kwarantanny.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl