USA: Suzuki daje 100$ za obecność na akcji serwisowej dla GSX-Rów z lat 2004-2013

- Piotr Jędrzejak

Akcja dotyczy pompy hamulcowej, a dzięki „nagrodzie” Suzuki chce osiągnąć pełną skuteczność, co oznacza również poprawę bezpieczeństwa.

Akcja serwisowa ruszyła już dawno, w październiku 2013 roku. Dotyczy motocykli Suzuki GSX-R1000 z lat 2005-2013 oraz GSX-R600 i 750 z lat 2004-2013. Wszystko rozchodzi się o możliwość wystąpienia problemu technicznego pompy hamulca przedniego i osłabienie działania przedniego hamulca. Na polskim rynku akcją objętych było łącznie 640 sztuk motocykli, ale w USA akcja obejmowała już 209 000 sprzętów.

Amerykański oddział Suzuki pragnie doprowadzić kampanię do końca, dlatego wystartowano z nowym pomysłem – każdy, kto przyjedzie wykonać naprawę, otrzyma przedpłaconą kartę Visa z kwotą 100 dolarów na dowolny użytek.

Suzuki USA tłumaczy dlaczego: „Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem numer jeden, chcemy upewnić się, że każdy GSX-R został naprawiony. Rozpoczęliśmy ten program zachęcający, aby wzbudzić zainteresowania akcją serwisową pompy hamulcowej w tych konkretnych modelach GSX-R.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wizyta z motocyklem w serwisie z powodu jakiejkolwiek kampanii serwisowej może być niewygodnym przedsięwzięciem. Dlatego mamy nadzieję, że karta Visa z kwotą 100$ wynagrodzi niedogodności naszym cennym klientom.”

Sto dolarów za darmową naprawę motocykla? Brzmi świetnie, a do tego nie ma tu żadnego haczyka. Wystarczy oddać motocykl na akcję serwisową w ASO, a po wszystkim zarejestrować naprawę na specjalnej stronie suzukicycles.com/Recalls. Po weryfikacji zgłoszenia i podaniu adresu, klient otrzyma przesyłkę z przedpłaconą kartą Visa z kwotą 100$.

Cel Suzuki USA jest rzeczywiście prosty – firma chce poprawić bezpieczeństwo swoich motocykli i osiągnąć 100-procentową skuteczność kampanii serwisowej.

Można się domyślać, że pobocznym celem jest przyciągnięcie klientów do autoryzowanych serwisów, aby wykonali tam dodatkowe naprawy niezwiązane z kampanią. Ale czy firmie Suzuki USA można mieć to za złe? Tym bardziej, że nagradza swoich klientów darmową stówką?

Szczegóły polskiej akcji serwisowej z 2013 roku znajdziecie na stronie UOKiK. Jeżeli jesteście posiadaczami któregoś z „zainfekowanych” modeli Suzuki GSX-R 2004-2013 i nie jesteście pewni, czy został już naprawiony, skontaktujcie się ze swoim ASO Suzuki.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl