Triumph Trophy 2013 – szpiedzy nie próżnują

- Piotr Jędrzejak

Nowiutki Trophy znowu ustrzelony.

Kolejny przeciek w postaci zdjęć szpiegowskich trafił do prasy. Niesamowite. Gdyby Triumphowi aż tak bardzo zależało na ukryciu motocykla, to by wymyślił malowanie 'camo’ i zakazałby testerom parkowania pod McDonaldem. To właśnie tam, jak raportuje angielski MCN, spotkano nowego Triumpha Trophy 1200.

Gwoli przypomnienia – pierwszy Trophy (pomijając model z lat ’70) wyjechał z fabryki w Hinckley w 1991 roku i okazał się dla niej zbawieniem, pomagając odrodzić się marce. Mając po drodze kilka modyfikacji oraz wersje 900 i 1200, produkowany był do 2000 roku. Teraz Triumph postanowił go wskrzesić i pojechać na bitwę w klasie motocykli, takich jak Honda Pan European, Kawasaki GTR, Yamaha FJR1300, BMW R1200RT, czy nawet K1600GT. Ambicje są spore, a wspiera je napęd z Explorera, czyli 3-cylindrowiec o pojemności 1251 ccm i mocy 135 KM, przekazywanej na koło za pomocą wału napędowego. Ponadto w motocyklu jest sporo dodatków, które pozwolą na wygodne pokonywanie wielu kilometrów, pozostanie konkurencyjnym w swojej klasie i oczywiście szeroko pojęty lans na parkingu. Na pokładzie są podgrzewane manetki oraz kanapy, tempomat, elektrycznie regulowana szyba, nawigacja, radio oraz wszelkie kufry. W standardzie jest również ABS oraz kontrola trakcji.

Trophy jest w ostatniej fazie rozwoju albo wręcz został już ukończony, ale tak czy inaczej na oficjalną premierę sprzętu trzeba poczekać na październikowe targi motocyklowe w Kolonii. Możliwe, że zobaczymy tam również nowego Street Triple oraz Daytonę. Co sądzicie o wyglądzie Triumpha i jego szansach na podbicie rynku?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl