Snow Drag w akcji: Harley z płozą i gąsienicą?
Piotr Jędrzejak
30 listopada 2017

V-Twin na stoku!

To już oficjalne, zima zaatakowała, pada śnieg, temperatura za chwilę spadnie poniżej 0 st. C. Jazda motocyklem jest możliwa, ale nie oszukujmy się, to już trochę przesada. Z podobnym problemem spotkał się salon Harley-Davidson z Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. Skoro rejon jest tam bardzo górzysty i wręcz słynie z pięknych stoków, a zbliżał się też customowy konkurs „Bitwa Królów”, ekipa HD postanowiła rozwiązać dwa problemy na raz.

Na stół operacyjny wzięli model Roadster 1200 i dorzucili mu gąsienicę napędową jak w skuterze śnieżnym! Przednie koło oczywiście również było zbędne, tam pojawiła się płoza. Modyfikacjom uległy też hamulce, zawieszenie oraz cały układ napędowy, który trzeba było jakoś przenieść z lewej na prawą stronę. W efekcie powstała potężna, śnieżna bestia. „Snow Drag” nie każdemu musi się podobać, nie wygrał Bitwy Królów, ale jedno nie ulega wątpliwościom – motocykl pochłonął ogrom pracy, wygląda widowiskowo i zdecydowanie chcielibyśmy go sprawdzić na stoku!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły