MotoRmania KidzGP 2018: kalendarz i zapisy na motocyklowe treningi dla dzieci!

- MotoRmania

Po zdobyciu ważnego doświadczenia przy organizacji treningów dla dzieci w sezonie 2017 chcemy zrobić kolejny ważny krok dla rozwoju kultury motocyklowej w Polsce. Na naszych zajęciach w 2017 dzieci do tej pory się po prostu dobrze bawiły. Zobaczcie sami:

Ale one nie chcę się tylko bawić, one chcą się uczyć jeździć bezpiecznie, szybko i chcą się „ścigać” 🙂

Dlatego „MotoRmania” przygotowała intensywny i różnorodny program treningowy, który będzie uwieńczony zabawą w rywalizację o nazwie MotoRmania KidzGP. Przy braku sponsorów program nie może być bezpłatny. MotoRmania w roku 2018 poniesie koszty zakupu kolejnych motocykli dla dzieciaków, a dla rodziców przygotowaliśmy cenę pakietową, która zapewni wynajęcie torów, logistykę i obsługę programu.

MotoRmania KidzGP - dzieci na motocyklach (1)

Założenia MotoRmania KidzGP

Celem programu jest szkolenie dzieci w jeździe na motocyklach (przedział wiekowy od 4 do 10 lat). Sprawienie, aby rozumiały motocykl, poznały jego reakcje, nauczyły się kontrolować go w każdej sytuacji. Przez to staną się bardzo kompetentnymi i bezpiecznymi kierowcami w przyszłości.

Najbardziej utalentowanym dzieciom chcielibyśmy pomóc w rozwijaniu kariery sportowej. Nasza wiedza i wieloletnie doświadczenie wyścigowe sprawiają, że wiemy jak to zrobić.

Zaplecze sprzętowe dla MotoRmania KidzGP

MotoRmania dysponuje 10 maszynami typu pocket bike o pojemności 50cc, 15 maszynami typu pit bike o pojemności 140cc oraz 7 maszynami typu miniGP o pojemności 140cc. Już dzisiaj ta „mini” flota 32 motocykli treningowych jest czymś wyjątkowym w skali europejskiej, ale my dopiero się rozkręcamy. W przyszłym sezonie uzupełnimy ją o kolejne 10 pocket bików prestiżowej włoskiej firmy Polini. Wszystkie te motocykle będą udostępniane dzieciom na treningach.

W połączeniu z dostępem do kombinezonów, kasków i rękawic, które także zapewniamy, trudno sobie wyobrazić lepszy początek dla młodych motocyklistów. Różnorodny trening i możliwość dosiadania kolejnych maszyn jest gwarancją szybkiego rozwoju umiejętności.

Program treningowy MotoRmania KidzGP

Założeniem MotoRmania KidzGP jest zróżnicowany trening wzorowany na hiszpańskiej szkole KSB Walencja. Ciekawym urozmaiceniem i wyróżniającą cechą będzie uzupełnienie go o ćwiczenia flat trackowe, które są ważną częścią zrozumienia zachowania motocykla w uślizgu. Poza tym zajęcia w sezonie 2018 będą składać się z serii wymagających, rozbudowanych zadań wykonywanych na placu asfaltowym oraz będą przeplatane jazdą po torach. Podczas roku szkolnego spotkania będą się odbywać w weekendy lub dni wolne, tak aby dzieci nie musiały opuszczać zajęć szkolnych. W wakacje dzieci wezmą udział w serii zawodów na torach (kilka wyścigów, system pucharowy). Klasyfikacja zawodów będzie uzależniona od specyfiki grupy dzieci, które ostatecznie wezmą udział w programie (będzie podział na wiek, płeć, lub doświadczenie – chcemy, aby każde dziecko mogło jakoś „zaistnieć” w którejś z kategorii).

MotoRmania KidzGP - dzieci na motocyklach (6)

Kalendarz  MotoRmania KidzGP 2018

Treningi przed wakacjami:

28 kwiecień – trening na placu asfaltowym w Warszawie (ćwiczenia manewrowe)

2 maj – trening na torze Bydgoszcz (zajęcia z trajektorii pokonywania toru, praca nad płynnością przejazdu)

12-13 maj – 2 dni treningowe na ranczu flat trackowym MotoRmanii w Biejkowie, gmina Promna (praca nad kontrolą uślizgu)

20 maj – trening na placu asfaltowym w Warszawie (ćwiczenia manewrowe)

26 maj – trening na placu asfaltowym w Warszawie (ćwiczenia manewrowe)

3 czerwiec – trening na placu asfaltowym w Warszawie (ćwiczenia manewrowe)

10 czerwiec – trening na torze Bydgoszcz (zajęcia z trajektorii pokonywania toru, praca nad płynnością przejazdu)

24 czerwiec – trening na ranczu flat trackowym MotoRmanii w Biejkowie

30 czerwiec – trening na ranczu flat trackowym MotoRmanii w Biejkowie

Treningi wakacyjne połączone z wyścigami:

3 lipiec         Tor Bydgoszcz

17 lipiec       Tor Radom

31 lipiec       Tor Bydgoszcz

14 sierpień   Tor Radom

28 sierpień   Tor Bydgoszcz

MotoRmania KidzGP - dzieci na motocyklach (4)

Co otrzymuje dziecko w programie KidzGP?

  • Na czas trwania programu otrzymuje kombinezon, kask i rękawice. Ma obowiązek czyszczenia i dbania o powierzony sprzęt. Zwraca go po zakończeniu programu w sierpniu.
  • Dziecko bierze udział we wszystkich treningach i wyścigach, na które się stawi.
  • R - Paliwa Miles Circle K na testy MotoRmaniaNa treningach otrzymuje motocykl z paliwem – maszyna jest dobierana adekwatnie do ćwiczeń, wieku i poziomu zaawansowania dziecka.

MotoRmania KidzGP - dzieci na motocyklach (2)

Ile to będzie kosztować?

Przy braku sponsorów jako „MotoRmania” możemy pokryć jedynie część kosztów. Wdrożenie tak intensywnego programu jest kosztowne, ale wierzymy, że tylko poważne podejście do realizacji szkoleń przyniesie wymierne efekty. Koszt udziału dziecka w całym przyszłorocznym programie udało nam się zminimalizować do 1900zł – jest to cena pakietu uwzględniającego wszystko poza kosztem dotarcia na miejsce treningów i uwzględniające otrzymanie kasku HJC na własność.

Jak zgłosić dziecko?

Prosimy o kontakt na [email protected]. Kwotę za pakiet treningowy dla dziecka należy uregulować do 2. grudnia. Kaski, rękawice i kombinezony przekażemy dzieciom dnia 2. grudnia 2017 NA SPOTKANIU w HOTELU DeSILVA, ul.Puławska 42 w Piasecznie (sala konferencyjna) o godzinie 17:00. Regulamin wraz z załącznikami można znaleźć tutaj jako plik PDF. Rodziców prosimy o wydrukowanie, zapoznanie się, podpisanie i dostarczenie regulaminu z załącznikami na spotkanie 2. grudnia.

Niech dzieciaki zabiorą do domów sprzęt motocyklowy na święta i nastawiają się pozytywnie przez zimę. Zapraszamy 🙂

Zostały 2 wolne miejsca!!!
Prosimy też o zgłaszanie się do listy rezerwowej. 

MotoRmania KidzGP - dzieci na motocyklach (9)

L - Paliwa Miles Circle K na testy MotoRmania

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl