Skradziono 4 wyścigowe S1000RR zespołu Tyco BMW

- Piotr Jędrzejak

Motocykle Guya Martina, Iana Hutchinsona i Christiana Iddona. Zwracajcie uwagę na podejrzane oferty wyścigowych części do BMW S1000RR.

W miniony weekend w Birmingham w Anglii zakończyła się wystawa motocyklowa Motorcycle Live. Jednym z wielu wystawców był zespół Tyco BMW. Tę ekipę można było oglądać na Wyspie Man i w innych wyścigach drogowych, a także w serii British Superibike. W barwach Tyco BMW ścigali się Ian Hutchinson, Christian Iddon, czy Guy Martin. Jak na pewno się domyślacie, wszyscy odwiedzający chętnie oglądali motocykle i rozmawiali z ekipą.

tyco bmw s1000rr Motorcycle Live skradzione - fot Akash Cariappa

Zdjęcie motocykla na targach Motorcycle Live, autor Akash Cariappa

Niestety motocykle przyciągnęły również uwagę mniej pożądanych osób. Po wystawie, w nocy z niedzieli na poniedziałek, cztery motocykle S1000RR ekipy Tyco BMW zostały skradzione. Złodzieje włamali się do busa z motocyklami zaparkowanego pod hotelem Premier Inn Birmingham NEC Airport. Wiadomo, że złodzieje odjechali białym busem Ford Transit.

IAN-HUTCHINSON-TYCO-BMW

Ian Hutchinson przed sezonem

Jak powiedział szef zespołu, Phillip Neill: „Wkładamy nasze serca i dusze w wyścigi motocyklowe, a te motocykle miały dla nas prawdziwą wartość sentymentalną. To zdarzenie jest dla nas druzgocące, a tym bardziej, że motocykle właśnie były na wystawie Motorcycle Live, gdzie fani mogli oglądać je z bliska oraz poznać się z nami.”

IOM TT Races

Guy Martin w akcji na Tyco BMW S1000RR

Nie trzeba dodawać, że poza wartością sentymentalną, wszystkie motocykle miały również potężną wartość finansową. Nie są też bez znaczenia przed nowym sezonem 2017. Skradzione motocykle to:

BMW S1000RR Iana Hutchinsona – ten motocykl wygrywał wyścigi na NW200, na Wyspie Man i w Ulster Gran Prix, a także dojechał na drugim miejscu w Mistrzostwach British Superstock, był w barwach Tyco BMW.

BMW S1000RR Christiana Iddona – kompletny motocykl w specyfikacji superbike (British Superbike), łącznie z ekskluzywnym wahaczem Suter, był w barwach Tyco BMW.

BMW S1000RR Guya Martina – kompletny motocykl w specyfikacji Isle of Man Tourist Trophy, w barwach Tyco BMW.

Testowe BMW S1000RR Christiana Iddona – w specyfikacji Superstock, jedyny egzemplarz w gładkich, białych owiewkach.

Zespół prosi, aby z wszelkimi cennymi informacjami dzwonić bezpośrednio do ekipy TAS Racing (+44 028 8674 8097) lub na policję w West Midlands. W razie potrzeby, możecie też dać znać nam na maila. Zwracajcie uwagę na podejrzane oferty dotyczące wyścigowych części do S1000RR!

tyco bmw s1000rr Motorcycle Live skradzione - fot Akash Cariappa (2)

tyco bmw s1000rr Motorcycle Live skradzione - fot Akash Cariappa (1)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl