Pecco Bagnaia #63 wydał oświadczenie w sprawie wypadku pod wpływem alkoholu

- Sebastian Radwan

Zawodnik Ducati w MotoGP – Francesco Bagnaia miał wypadek samochodowy. We wtorek nad ranem wracał z klubu na Ibizie. Włoski zawodnik wjechał samochodem do przydrożnego rowu. Przeprowadzony przez lokalną policję test alkomatem, wykazał wynik 0,87 mg/l (~1,8 promila) przy dopuszczalnym limicie 0,25 mg/l.

W zdarzeniu nie brały udział inne osoby, ani pojazdy. Pecco wpadł samochodem do rowu.

Oficjalne oświadczenie na swoich profilach społecznościowych:

Wczoraj wieczorem imprezowałem na Ibizie z przyjaciółmi przy okazji przerwy wakacyjnej MotoGP. Celebrowaliśmy moją wygraną w GP Holandii. Kiedy wyjechałem z dyskoteki o trzeciej nad ranem, miałem problem na rondzie. Wylądowałem przednimi kołami w rowie, bez ingerencji innych uczestników ruchu drogowego. Okazało się, że badanie alkomatem przez policję wykazało, że poziom alkoholu we krwi był wyższy, niż zezwala na to hiszpańskie prawo. Przepraszam za to co się stało. Nie praktykuję picia alkoholu i to była poważna nieostrożność z mojej strony, która nigdy nie powinna się przytrafić. Przepraszam wszystkich i zapewniam, że wyciągnąłem z tej życiowej lekcji odpowiednie wnioski. Nigdy nie wsiadajcie za kierownicę po wypiciu alkoholu. – Francesco Bagnaia

źródło: periodicodeibiza.es

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl