Pecco Bagnaia #63 wydał oświadczenie w sprawie wypadku pod wpływem alkoholu
Sebastian Radwan
6 lipca 2022

Zawodnik Ducati w MotoGP – Francesco Bagnaia miał wypadek samochodowy. We wtorek nad ranem wracał z klubu na Ibizie. Włoski zawodnik wjechał samochodem do przydrożnego rowu. Przeprowadzony przez lokalną policję test alkomatem, wykazał wynik 0,87 mg/l (~1,8 promila) przy dopuszczalnym limicie 0,25 mg/l.

W zdarzeniu nie brały udział inne osoby, ani pojazdy. Pecco wpadł samochodem do rowu.

Oficjalne oświadczenie na swoich profilach społecznościowych:

Wczoraj wieczorem imprezowałem na Ibizie z przyjaciółmi przy okazji przerwy wakacyjnej MotoGP. Celebrowaliśmy moją wygraną w GP Holandii. Kiedy wyjechałem z dyskoteki o trzeciej nad ranem, miałem problem na rondzie. Wylądowałem przednimi kołami w rowie, bez ingerencji innych uczestników ruchu drogowego. Okazało się, że badanie alkomatem przez policję wykazało, że poziom alkoholu we krwi był wyższy, niż zezwala na to hiszpańskie prawo. Przepraszam za to co się stało. Nie praktykuję picia alkoholu i to była poważna nieostrożność z mojej strony, która nigdy nie powinna się przytrafić. Przepraszam wszystkich i zapewniam, że wyciągnąłem z tej życiowej lekcji odpowiednie wnioski. Nigdy nie wsiadajcie za kierownicę po wypiciu alkoholu. – Francesco Bagnaia

źródło: periodicodeibiza.es

Sebastian Radwan
Redaktor naczelny

Pasjonat motocykli, entuzjasta doskonalenia techniki jazdy oraz gadżetów motocyklowych. Zawodowo certyfikowany specjalista marketingu internetowego i analizy danych. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły