Wyjazd Krystiana Prędkiego na Manx GP (Isle of Man)

- Sebastian Radwan

Po 2 latach nieobecności stratuje w Manx Grand Prix na Wyspie Man. Krystian Paluch po raz drugi bierze udział w tym prestiżowym wyścigu. Prędki jedzie w dwóch klasach czyli Senior Manx (SSP) na Hondzie CBR600 RR oraz Junior Manx (Twin). Będzie to debiut Krystiana w klasie TWIN na Aprilia RS 660.
Przed wyścigiem Manx GP, Prędki zamierza gościnnie wystartować w wyścigu IRRC w Horicach 13-14 sierpnia 2022.

Krystian „Prędki” Paluch

O Krystianie Prędkim na naszym portalu pisaliśmy już wielokrotnie. To osoba ambitna, dążąca do realizacji celów z pełną determinacją.

Ostatnie 4 lata startował w IRRC (International Road Racing Championship) rozgrywane w:

  • Hengelo IRRC – Holandia
  • Horice 300 zatáček Gustava Havla i IRRC – Czechy
  • Chimay IRRC – Belgia
  • Frohburg IRRC – Niemcy

Swoją przygodę w wyścigach zaczynał w Kopčianský Rýchlostný Okruh (Słowacja) 5 lat temu. Jako pierwszy Polak zaczął startować w Road Race – wyścigach ulicznych . Również jako pierwszy pojechał na Manx GP. W tym roku dostał zaproszenie na North West 200 ale niestety ze względów finansowych w ostatniej chwili musiał zrezygnować.

IRRC Horice oraz Manx Grand Prix

Prędki Racing Team w tym roku chce dokonać czegoś niemożliwego jak na tak mały Team czyli pojechać International Road Racing Championship w Horice (Czechy) 13-14.08.2022 startując tam w dwóch klasach. Następnie praktycznie od razu wyjechać na Manxa (Wyspa Man) żeby zacząć treningi, a następnie wystartować w wyścigach trwających od 21 sierpnia do 29 sierpnia 2022 r.

Potrzebna pomoc finansowa

Udział w Mistrzostwach to bardzo duży wydatek finansowy. Krystian jest osobą która od lat dąży do rozpowszechnia sportów motorowych w Polsce, jak również pokazania polskiej siły na arenie międzynarodowej. Dokłada wszelkich starań, aby móc finansować swoje starty samodzielnie, niestety nie zawsze jest w stanie dopiąć budżet na ostatni guzik. Stąd powstał pomysł założenia wsparcia na Patronite – (link do zbiórki).

Gadżety Prędki Team #12

Każdy może przyłączyć się do wsparcia Prędkiego przez zakup gadżetów Prędki Team #12 – koszulki, kubki, smycze itp.

Zgromadzone fundusze w całości przeznaczone zostają na:

  • budżet wyścigowy
  • transport motocykla
  • części zapasowe
  • odzież motocyklowa, kask, kombinezon z poduszką powietrzną
  • opony wyścigowe
  • wiele innych rzeczy

Link do zbiórki: patronite.pl/predki

Sponsoring sportowy

Firmy, instytucje, przedsiębiorcy które są zainteresowane wsparciem Prędkiego prosimy o kontakt:

Ulga sponsoringowa CSR – od 1 stycznia 2022 r. zmieniły się przepisy dot. rozliczania wydatków na cele sponsorskie. Przedsiębiorcy odliczą 150% wydatków poniesionych na wydatki związane ze sponsoringiem – gov.pl

Prędki trzymamy mocno kciuki za Ciebie ✊?– ekipa MotoRmania

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl