Wyjazd Krystiana Prędkiego na Manx GP (Isle of Man)
Sebastian Radwan
7 lipca 2022

Po 2 latach nieobecności stratuje w Manx Grand Prix na Wyspie Man. Krystian Paluch po raz drugi bierze udział w tym prestiżowym wyścigu. Prędki jedzie w dwóch klasach czyli Senior Manx (SSP) na Hondzie CBR600 RR oraz Junior Manx (Twin). Będzie to debiut Krystiana w klasie TWIN na Aprilia RS 660.
Przed wyścigiem Manx GP, Prędki zamierza gościnnie wystartować w wyścigu IRRC w Horicach 13-14 sierpnia 2022.

Krystian „Prędki” Paluch

O Krystianie Prędkim na naszym portalu pisaliśmy już wielokrotnie. To osoba ambitna, dążąca do realizacji celów z pełną determinacją.

Ostatnie 4 lata startował w IRRC (International Road Racing Championship) rozgrywane w:

  • Hengelo IRRC – Holandia
  • Horice 300 zatáček Gustava Havla i IRRC – Czechy
  • Chimay IRRC – Belgia
  • Frohburg IRRC – Niemcy

Swoją przygodę w wyścigach zaczynał w Kopčianský Rýchlostný Okruh (Słowacja) 5 lat temu. Jako pierwszy Polak zaczął startować w Road Race – wyścigach ulicznych . Również jako pierwszy pojechał na Manx GP. W tym roku dostał zaproszenie na North West 200 ale niestety ze względów finansowych w ostatniej chwili musiał zrezygnować.

IRRC Horice oraz Manx Grand Prix

Prędki Racing Team w tym roku chce dokonać czegoś niemożliwego jak na tak mały Team czyli pojechać International Road Racing Championship w Horice (Czechy) 13-14.08.2022 startując tam w dwóch klasach. Następnie praktycznie od razu wyjechać na Manxa (Wyspa Man) żeby zacząć treningi, a następnie wystartować w wyścigach trwających od 21 sierpnia do 29 sierpnia 2022 r.

Potrzebna pomoc finansowa

Udział w Mistrzostwach to bardzo duży wydatek finansowy. Krystian jest osobą która od lat dąży do rozpowszechnia sportów motorowych w Polsce, jak również pokazania polskiej siły na arenie międzynarodowej. Dokłada wszelkich starań, aby móc finansować swoje starty samodzielnie, niestety nie zawsze jest w stanie dopiąć budżet na ostatni guzik. Stąd powstał pomysł założenia wsparcia na Patronite – (link do zbiórki).

Gadżety Prędki Team #12

Każdy może przyłączyć się do wsparcia Prędkiego przez zakup gadżetów Prędki Team #12 – koszulki, kubki, smycze itp.

Zgromadzone fundusze w całości przeznaczone zostają na:

  • budżet wyścigowy
  • transport motocykla
  • części zapasowe
  • odzież motocyklowa, kask, kombinezon z poduszką powietrzną
  • opony wyścigowe
  • wiele innych rzeczy

Link do zbiórki: patronite.pl/predki

Sponsoring sportowy

Firmy, instytucje, przedsiębiorcy które są zainteresowane wsparciem Prędkiego prosimy o kontakt:

Ulga sponsoringowa CSR – od 1 stycznia 2022 r. zmieniły się przepisy dot. rozliczania wydatków na cele sponsorskie. Przedsiębiorcy odliczą 150% wydatków poniesionych na wydatki związane ze sponsoringiem – gov.pl

Prędki trzymamy mocno kciuki za Ciebie ✊🔥– ekipa MotoRmania

Sebastian Radwan
Redaktor naczelny

Pasjonat motocykli, entuzjasta doskonalenia techniki jazdy oraz gadżetów motocyklowych. Zawodowo certyfikowany specjalista marketingu internetowego i analizy danych. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły