Onboardowe kino akcji: stały bywalec na Nurburgring zabiera Africę Twin na szybkie okrążenie

- Piotr Jędrzejak

Honda CRF1000L Africa Twin nie jest demonem prędkości maksymalnej i nie ma co do tego wątpliwości. Jednak ten motocykl już wielokrotnie udowadniał, że potrafi zaskakująco dużo i w terenowych wyzwaniach, i na asfaltowych winklach.

Tym razem przykład przychodzi z „Zielonego Piekła”. W 2015 roku Billy Burke spełnił swoje marzenie i przeniósł się do miejscowości nieopodal swojego ulubionego miejsca na ziemi – toru Nurburgring. „Ring” stał się jego drugim domem, Billy pokonał już blisko 1000 okrążeń. A wiadomo, co jest kluczem do dobrego czasu na tym okrutnym torze – znajomość każdego zakrętu. Billy zabiera na tor także swoją Africę Twin, a poniżej obejrzycie film z jednego z najszybszych okrążeń po Zielonym Piekle.

Zanim klikniecie play – motocykl ma manualną skrzynię, jest kompletnie seryjny, wliczając dualowe opony Dunlop D610. Billy jest kozakiem.

Na odcinku zwanym Bridge-to-Gantry, czyli tym udostępnianym dla każdego, Billy wykręcił rok temu, na nagraniu, czas 8:38. Od tamtej pory, po kilkuset kolejnych okrążeniach, urwał kolejnych kilka sekund. A pamiętajcie, że motocyklowy rekord 7:10 wykręcono na Yamasze R1, która jest dużo mocniejsza i dużo bardziej sportowa, niż Africa Twin. Powyższy onboard wciąż wirusowo krąży po internecie. Poczynania Billiego możecie śledzić na jego FB: Nürburgring Biker Blog.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl