Pucharu Polski Pit Bike SM: treningi przez cały maj, a II runda już 8 czerwca
MotoRmania
21 maja 2019

Zawodnicy pit bike przygotowują się do kolejnej rundy Pucharu Polski Pit Bike SM. Przez cały maj trwają intensywne treningi. Już 8 czerwca kolejne starcie, tym razem na toruńskiej Awix Racing Arenie.

informacja prasowa
fot. Waldemar Walerczuk

Puchar Polski Pit Bike SM to gwarancja wielkich emocji i blisko setka zawodników na starcie. Dla nich to także efekt treningów i sprawdzian umiejętności. MX Otopit Toruń przygotował cykl treningów nie tylko dla zawodników, ale także dla osób, które chciałby spróbować przygody na pit bike.

Wraca Lisewo

Już w najbliższą środa 22 maja, odbędzie się trening na placu w Lisewie (koło Torunia). Regularna akademia pit bike prowadzona przez Marka Szkopka cieszyła się w zeszłym roku wielkim powodzeniem. – Treningi na placu to najlepsza i najkrótsza  droga do doskonałości mówi Marek Szkopek, trener sportu motocyklowego, aktualny mistrz Polski w wyścigach motocyklowych. – Żeby być szybkim, najpierw trzeba być dobrym technicznie. Wyćwiczone na placu elementy bardzo szybko wchodzą w krew zawodnikom, którzy przekładają ciężką pracę na efekt na torze.

Trening na torze w Lisewie rozpocznie się o 17:00. Zawodników zapraszamy pół godziny wcześniej. W tym samym czasie będą odbywały się jazdy testowe w których mogą wziąć udział osoby, które jeszcze nie miały kontaktu z minimotocyklami. Będzie można spróbować jazdy, zarówno ta możliwość, jak i trening są bezpłatne i potrwają do 20:00

Awix Racing Arena cały maj

Jednocześnie w każdy poniedziałek maja odbywać będą się treningi na torze Awix Racing Arena. – Chcemy umożliwić zawodnikom treningi na obiekcie na którym odbywać będą się zawody. Awix Racing Arena to techniczny tor, należy do jednych z ulubionych obiektów naszych zawodników, ale nie do najłatwiejszych. Poniedziałki na Awix Racing Arenie rozpoczynamy o 15:00, ważne jest również to, że tor udostępniamy także motocyklistom na dużych maszynach. Jeździmy na zmianę– zaznacza Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń.

Tradycyjnie w piątek przed zawodami, czyli 7 czerwca odbędzie się dodatkowy trening dla uczestników Pucharu Polski Pit Bike SM, w godz. 9:00-15:00, a publiczność zapraszamy dzień później 8 czerwca 2019 od godz. 12:00 na II rundę zawodów.

Od redakcji: Przy okazji przypominamy, że postępy „naszej” ekipy MotoRmania KidzGP Team możecie śledzić na ich fanpage’u, a do tego zapraszamy do wsparcia zrzutki na wysiłki najmłodszych zawodników!

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły