Pucharu Polski Pit Bike SM: treningi przez cały maj, a II runda już 8 czerwca

- MotoRmania

Zawodnicy pit bike przygotowują się do kolejnej rundy Pucharu Polski Pit Bike SM. Przez cały maj trwają intensywne treningi. Już 8 czerwca kolejne starcie, tym razem na toruńskiej Awix Racing Arenie.

informacja prasowa
fot. Waldemar Walerczuk

Puchar Polski Pit Bike SM to gwarancja wielkich emocji i blisko setka zawodników na starcie. Dla nich to także efekt treningów i sprawdzian umiejętności. MX Otopit Toruń przygotował cykl treningów nie tylko dla zawodników, ale także dla osób, które chciałby spróbować przygody na pit bike.

Pit Bike SM (5) - fot Waldemar Walerczuk

Wraca Lisewo

Już w najbliższą środa 22 maja, odbędzie się trening na placu w Lisewie (koło Torunia). Regularna akademia pit bike prowadzona przez Marka Szkopka cieszyła się w zeszłym roku wielkim powodzeniem. – Treningi na placu to najlepsza i najkrótsza  droga do doskonałości mówi Marek Szkopek, trener sportu motocyklowego, aktualny mistrz Polski w wyścigach motocyklowych. – Żeby być szybkim, najpierw trzeba być dobrym technicznie. Wyćwiczone na placu elementy bardzo szybko wchodzą w krew zawodnikom, którzy przekładają ciężką pracę na efekt na torze.

Trening na torze w Lisewie rozpocznie się o 17:00. Zawodników zapraszamy pół godziny wcześniej. W tym samym czasie będą odbywały się jazdy testowe w których mogą wziąć udział osoby, które jeszcze nie miały kontaktu z minimotocyklami. Będzie można spróbować jazdy, zarówno ta możliwość, jak i trening są bezpłatne i potrwają do 20:00

Pit Bike SM (1) - fot Waldemar Walerczuk

Awix Racing Arena cały maj

Jednocześnie w każdy poniedziałek maja odbywać będą się treningi na torze Awix Racing Arena. – Chcemy umożliwić zawodnikom treningi na obiekcie na którym odbywać będą się zawody. Awix Racing Arena to techniczny tor, należy do jednych z ulubionych obiektów naszych zawodników, ale nie do najłatwiejszych. Poniedziałki na Awix Racing Arenie rozpoczynamy o 15:00, ważne jest również to, że tor udostępniamy także motocyklistom na dużych maszynach. Jeździmy na zmianę– zaznacza Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń.

Pit Bike SM (7) - fot Waldemar Walerczuk

Tradycyjnie w piątek przed zawodami, czyli 7 czerwca odbędzie się dodatkowy trening dla uczestników Pucharu Polski Pit Bike SM, w godz. 9:00-15:00, a publiczność zapraszamy dzień później 8 czerwca 2019 od godz. 12:00 na II rundę zawodów.

Od redakcji: Przy okazji przypominamy, że postępy „naszej” ekipy MotoRmania KidzGP Team możecie śledzić na ich fanpage’u, a do tego zapraszamy do wsparcia zrzutki na wysiłki najmłodszych zawodników!

Pit Bike SM (4) - fot Waldemar Walerczuk

Pit Bike SM (3) - fot Waldemar Walerczuk

Pit Bike SM (6) - fot Waldemar Walerczuk

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl