Onboard z kontroli startu w Panigale V4: 313 km/h w 20 sekund

- Piotr Jędrzejak

Nagranie trwa zaledwie 37 sekund. Nie ma rozbudowanego intro, gęstego tłumaczenia, czy niepotrzebnych vlogów. I dobrze. To dzięki temu klip jest tak popularny. 

Widzimy głównego bohatera, czyli Ducati Panigale V4 o mocy 214 KM. Jego asystentem jest Launch Control, który po aktywacji daje jasne instrukcje:

Wciśnij sprzęgło
Wrzuć 1szy bieg
Otwórz gaz do końca

Stopniowo wypuszczaj sprzęgło i startuj!

Po prostu patrzcie, słuchajcie i nie mrugajcie oczami:

https://www.youtube.com/watch?v=XN9apufRKrE

Motocyklista musi jedynie interesować się sprzęgłem na pierwszych metrach. No i nie zapominać o przebijaniu kolejnych biegów, oczywiście z quickshifterem, bez zamykania gazu. Resztę robi elektronika. Komputer steruje konkretnym poziomem otwarcia przepustnicy, mocą, uniesieniem koła i generalnie zarządzeniem trakcją. Efekt jest piorunujący, czyli jakieś 20 sekund ze startu zatrzymanego do prędkości 313 km/h, którą później wskazał GPS.

Na zupełnie innym filmie możecie zerknąć, jak to wygląda (i brzmi) z zewnątrz:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl