Niebezpieczna panika na Times Square: wystrzały z wydechu motocykla pomylone ze strzelaniną

- Piotr Jędrzejak

Wystarczyło kilka wystrzałów z wydechu motocykla, aby wywołać masową i niebezpieczną panikę w centralnym punkcie Nowego Jorku.

W czwartek po 22:00 na tłocznym Times Square w Nowym Jorku zrobiło się wyjątkowo niebezpiecznie. Przejeżdżający motocykl kilkukrotnie wystrzelił z wydechu. Dźwięk był łatwy do pomylenia z wystrzałami z broni palnej – tym bardziej, że zaledwie kilka dni wcześniej miały miejsce dramatyczne strzelaniny w El Paso oraz Dayton. Ktoś zaczął uciekać, ktoś krzyczał „shooter”. Zadziałała psychologia tłumu. Doszło do masowej paniki.

Nagrywając widok na Times Square, Emma uchwyciła wystrzały z wydechu:

Setki ludzi uciekało w popłochu. Wbiegali do restauracji, sklepów i teatrów. Wskakiwali na scenę, uciekali na zaplecze teatru. Aktorzy przerwali sztukę i ukryli się w przebieralni. Ludzie w sklepach i restauracjach przeskakiwali przez stoliki i przez kasy, ukrywali się gdzie tylko mogli. Wiele osób płakało, klęczało na podłodze, dzwoniło do najbliższych.

Jeden z raportów telewizyjnych:

Surowe nagrania z trzech kamer monitoringu:

Na Times Square zawsze obecna jest policja. Powódź zgłoszeń na 911 spowodowała, że na miejscu pojawiło się znacznie więcej jednostek. Policja szybko ogłosiła, że okolica jest bezpieczna. Jak raportuje NYPD, w masowej panice ucierpiały 22 osoby. W większości były to niegroźne stłuczenia, jednak 4 osoby trafiły do szpitala na dalsze badania.

Tym razem panika na Times Square wywołana została „niewinnym” motocyklem, jednak zdarzenie obnażyło kilka problemów. Społeczeństwo żyje w napięciu i strachu o własne bezpieczeństwo – wystarczył hałas przypominający wystrzały, a panika zapanowała natychmiast. Brakuje także protokołów bezpieczeństwa – co by było, gdyby atak był prawdziwy? Służby bezpieczeństwa analizują sprawę.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl