Motocyklista otrzymuje nowe Kawasaki, gdy podejrzany niszczy motocykl w pościgu policyjnym

- Piotr Jędrzejak

Poszukiwany napada na motocyklistę i w trakcie ucieczki niszczy jego GSX-Ra. Amerykański importer Kawasaki reaguje natychmiast, obdarowując poszkodowanego nowym motocyklem!

Ta scena wyglądała jak odwzorowanie rozgrywki z Grand Theft Auto… 31-letni Joshua Monigold wcześniej w tym miesiącu napadł na kobietę. Ona wylądowała w szpitalu, on uciekł, ale wystawiony został za nim list gończy. Policja namierzyła go w miniony piątek. Poszukiwany ukradł białego pickupa, którego zobaczycie zaraz na filmie, i tak rozpoczął się pościg. Na swojej drodze uciekinier napotkał motocyklistę na Suzuki GSX-R 600. Wyskoczył z pickupa, rzucił się na motocyklistę, krzycząc „Proszę, gonią mnie. Proszę, oddaj mi swój motocykl„.

Tak się jednak złożyło, że motocyklistą był Brandon Jenkins, żołnierz, który odsłużył swoje w Afganistanie. Gixxera kupił za pieniądze z wojska, więc nie miał zamiaru oddawać swojego motocykla bez walki. Po krótkiej bójce podejrzany wrócił do pickupa, a uciekając przejechał po motocyklu… Finalnie pościg zakończył się wypadkiem, a poszukiwany Joshua został ujęty.

Zniszczenie pickupa zostanie pokryte przez ubezpieczalnię, jednak motocykl Brandona nie był ubezpieczony, a uszkodzenia okazały się spore. Dlatego ruszyła akcja crowdfundingowa: „Pomóż weteranowi odzyskać swój motocykl”. Ludzie mieli zrzucać się na naprawę Gixera, jednak akcją zainteresował się też lokalny dealer, Kelly’s Kawasaki i razem z amerykańskim importerem marki, natychmiast postanowił podarować Brandonowi nowy motocykl! Może to być dowolny model o wartości 9000 – 12700 dolarów (czyli w zasadzie każdy, od ZX-6R w dół.). Czy akcja mogła się lepiej zakończyć? Oczywiście. Brandon nie zakończył zbiórki pieniędzy, jednak zmienił jej cel – zgromadzone fundusze ma zamiar przeznaczyć na pokrycie kosztów leczenia kobiety, którą Joshua Monigold napadł wcześniej.

Napaść, której doświadczył Brandon to nic miłego, a Kawasaki to może nie Suzuki, ale finał sytuacji jest całkiem udany, prawda?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl