Mickey Rourke ma nowego customa od Roland Sands Design

- Piotr Jędrzejak

Jesteś znany, masz sporo kasy, grałeś główną rolę w kultowym filmie motocyklowym – gdzie zgłosić się, żeby zrobili ci fajnego customa?

Roland Sands Design. Do takiego wniosku doszedł Mickey Rourke lub jak kto woli, Harley z filmu „Harley Davidson and the Marlboro Man” wyprodukowanego w 1991 roku.

Jako baza dla customa posłużył HD Softail z 2005 roku, ale tak naprawdę nie zostało z niego zbyt wiele oryginalnych części. Rama została wzmocniona, a wahacz stał się jednostronny. Wszystkich zmian w nadwoziu chyba nie sposób wymienić, a jedną z zastanawiających jest zbiornik oleju, który powędrował tuż za przednie koło i wygląda to, o dziwo, całkiem ciekawie. Oszałamiające za to są felgi… Tylny zacisk jest estetycznie ukryty, za to na przód trafił hebel zdecydowanie większy niż oryginalnie, a do tego montowany radialnie. Wydechy nie mogły być już bardziej estetyczne. Kierownica to clip-ony, a sam motocykl jest czymś, co łączy w sobie cechy criusera i cafe racera. Zresztą jak racer, to racer – silnik dostał paczkę nowych części, co w efekcie zwiększyło jego możliwości o 50%. Akcenty „Loki” nawiązują do zmarłego, najlepszego przyjaciela Mickiego. Aha i jeszcze jedno – wszystkie elementy w złotym kolorze są… naprawdę ze złota.

Galerię zdjęć znajdziecie na dole tej strony – podoba Wam się dzieło Roland Sands Design? W porównaniu do poniższej sceny, Mickiemu chyba nie powinno zabraknąć klasy…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl