Long Way Up: Ewan McGregor i Charley Boorman ruszają na… elektrycznych motocyklach!
Piotr Jędrzejak
13 września 2019

Harley-Davidson LiveWire najwyraźniej stał się kolejnym głównym bohaterem trzeciego filmu z serii Long Way.

Serie telewizyjne Long Way Round oraz Long Way Down z lat 2004 i 2007 z pewnością można zaliczyć do klasyki kina motocyklowego. Ewan McGregor i Charley Boorman eksplorowali świat na dużych motocyklach klasy turystycznych enduro, poznając nowe kultury, walcząc z przeciwnościami losu i pogody, oraz z pewnością przyczyniając się do wzrostu popularności turystyki motocyklowej.

Na początku roku mówiło się, że McGregor i Boorman zamierzają wziąć się za trzecią podróż z serii Long Way. Jaką wybiorą trasę? Na jakie motocykle wsiądą?

Dowiadujemy się dzięki plotkom oraz doniesieniom i zdjęciom z argentyńskiego AutoBlog.com.ar. Podróżnicy wystartują z Patagonii, z samego końca Ameryki Południowej. Ruszą „do góry” i w ramach trasy Long Way Up dojadą do Los Angeles. Inni twierdzą, że na Alaskę. A teraz najlepsze – pojadą na motocyklach elektrycznych.

Przyłapano znacznie zmodyfikowane egzemplarze modelu Harley-Davidson LiveWire, który dopiero co trafił do sprzedaży. Zmiany to handguardy i kilka dodatków turystycznych, stelaże i sakwy, a także szprychowe koła i offroadowe opony. Czy fabryczny zasięg 240 km w ruchu miejskim oraz niezbyt rozbudowana sieć ładowania będą stanowiły wyzwanie? Z pewnością można spodziewać się, że Ewan McGregor i Charley Boorman będą mieli dość emocjonującą podróż.

Co ciekawe, jadą z nimi dwa elektryczne pickupy Rivian. One także napotkają problem zasięgu i ładowania, ale na szczęście są jeszcze samochody serwisowe. Potężny pickup z silnikiem V8 6,2 litra oraz dwa duże Sprintery z napędem 4×4. Czy na pace znajdzie się jakiś zasilany paliwem kopalnianym generator do ładowania elektryków?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły