Long Way Up: Ewan McGregor i Charley Boorman ruszają na… elektrycznych motocyklach!

- Piotr Jędrzejak

Harley-Davidson LiveWire najwyraźniej stał się kolejnym głównym bohaterem trzeciego filmu z serii Long Way.

Serie telewizyjne Long Way Round oraz Long Way Down z lat 2004 i 2007 z pewnością można zaliczyć do klasyki kina motocyklowego. Ewan McGregor i Charley Boorman eksplorowali świat na dużych motocyklach klasy turystycznych enduro, poznając nowe kultury, walcząc z przeciwnościami losu i pogody, oraz z pewnością przyczyniając się do wzrostu popularności turystyki motocyklowej.

Na początku roku mówiło się, że McGregor i Boorman zamierzają wziąć się za trzecią podróż z serii Long Way. Jaką wybiorą trasę? Na jakie motocykle wsiądą?

Long Way Up - livewie rivian mcgregor borman (3)

Dowiadujemy się dzięki plotkom oraz doniesieniom i zdjęciom z argentyńskiego AutoBlog.com.ar. Podróżnicy wystartują z Patagonii, z samego końca Ameryki Południowej. Ruszą „do góry” i w ramach trasy Long Way Up dojadą do Los Angeles. Inni twierdzą, że na Alaskę. A teraz najlepsze – pojadą na motocyklach elektrycznych.

Przyłapano znacznie zmodyfikowane egzemplarze modelu Harley-Davidson LiveWire, który dopiero co trafił do sprzedaży. Zmiany to handguardy i kilka dodatków turystycznych, stelaże i sakwy, a także szprychowe koła i offroadowe opony. Czy fabryczny zasięg 240 km w ruchu miejskim oraz niezbyt rozbudowana sieć ładowania będą stanowiły wyzwanie? Z pewnością można spodziewać się, że Ewan McGregor i Charley Boorman będą mieli dość emocjonującą podróż.

Long Way Up - livewie rivian mcgregor borman (1)

Co ciekawe, jadą z nimi dwa elektryczne pickupy Rivian. One także napotkają problem zasięgu i ładowania, ale na szczęście są jeszcze samochody serwisowe. Potężny pickup z silnikiem V8 6,2 litra oraz dwa duże Sprintery z napędem 4×4. Czy na pace znajdzie się jakiś zasilany paliwem kopalnianym generator do ładowania elektryków?

Long Way Up - livewie rivian mcgregor borman (4)

Long Way Up - livewie rivian mcgregor borman (2)

Long Way Up - livewie rivian mcgregor borman (5)

Long Way Up - livewie rivian mcgregor borman (6)

Long Way Up - livewie rivian mcgregor borman (7)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl