Nowości Harley-Davidson na 2020: Low Rider S, LiveWire, CVO Tri Glide oraz nowe technologie

- MotoRmania

Sezon 2020 to debiut elektrycznego motocykla LiveWire i powrót legendarnego modelu Low Rider S, ale także pojawienie się nowego, 3-kołowego CVO TriGlide oraz wprowadzenie nowych technologii, jak łączność ze smartfonami i kontrola trakcji.

informacja prasowa

Nowa, powiększona gama motocykli Harley-Davidson® na rok 2020 obejmuje nowe modele, nowe technologie oraz nowe opcje dla klientów. Nowy Low Rider® S wnosi agresywny styl i doskonałe osiągi do gamy modeli Harley-Davidson na rok 2020, która obejmuje także elektryczny motocykl LiveWire oraz CVO Tri Glide® – najlepszy w swojej klasie model motocykla trójkołowego. Nowości na rok 2020 to także usługa H-D Connect – oferowana w ramach abonamentu łączność z motocyklem poprzez aplikację na smartfony dla wybranych modeli Harley-Davidson, a także Reflex™ Defensive Rider Systems (RDRS) – nowy zbiór technologii wspomagający kierowcę podczas jazdy zawierający m.in. systemy kontroli trakcji oraz zaawansowany system ABS.

W 2020 r. Harley-Davidson zaoferuje motocyklistom wiele nowych modeli, elementów wyposażenia i akcesoriów, wykorzystując swoją niezwykłą zdolność do łączenia stylów, parametrów użytkowych i technologii w produktach zaprojektowanych tak, aby zapewniać wyjątkowe wrażenia z jazdy” – powiedział Heather Malenshek, szef marketingu w Harley-Davidson – „W tym roku Harley-Davidson oferuje jeszcze większy wybór jeszcze większej liczbie motocyklistów niż kiedykolwiek wcześniej.”

Harley Davidson LiveWire 2020 (1)

Model Harley-Davidson LiveWire: Nowe doświadczenie dla motocyklistów

Motocykl LiveWire to całkowicie nowy model z napędem w pełni elektrycznym. Ta fascynująca i porywająca maszyna została zaprojektowana tak, aby zapewniać doskonałe wrażenia z jazdy dzięki wykorzystaniu nowych technologii oraz doskonałemu wyglądowi, jakim cechują się produkty Harley-Davidson. Napędzany elektrycznym silnikiem H-D™ Revelation zapewniającym natychmiastową dostępność momentu obrotowego i natychmiastowy przyrost mocy, motocykl LiveWire zapewnia możliwość szybkiego przyspieszania natychmiast po obróceniu manetki, bez konieczności używania sprzęgła i zmiany biegów. Średni zasięg 158 km* zapewnia optymalne parametry do jazdy miejskiej. LiveWire jest pierwszym modelem w portfelu elektrycznych jednośladów,  którego celem jest osiągnięcie przez firmę Harley-Davidson pozycji lidera elektryfikacji motocykli.

Harley Davidson LiveWire 2020 (2)

* Szacunkowy zasięg (cykl mieszany) na podstawie WMTC Per EEC 134/2014 Aneks VII Załącznik 3.3, przy założeniu oczekiwanej wydajności w pełni naładowanego akumulatora i jego eksploatacji w wyszczególnionych warunkach. Rzeczywisty zasięg zależy od kilku czynników, w tym stylu jazdy, pogody i stanu pojazdu. Podany zasięg zakłada wykorzystanie maksymalnej mocy oraz minimalnej regeneracji.

Nowy model Low Rider S łączy doskonałe osiągi z wyrazistym charakterem

Projektanci nowego motocykla Low Rider S postawili przede wszystkim na parametry, takie jak moc, zwinne prowadzenie oraz swoboda jazdy, w połączeniu z tradycyjnym charakterem Harley-Davidson. Kierowanie tym modelem bazującym na ramie Softail jest zoptymalizowane dzięki wysokiej jakości zawieszeniom dostrojonym do agresywnej jazdy i dzięki wyjątkowej mocy, którą zapewnia muskularny silnik Milwaukee-Eight® 114. Elementy stylistyczne nawiązujące do stylu custom obejmują podwyższoną kierownicę, mini owiewkę, jednoosobowe siedzenie oraz czarne elementy wykończenia.

Harley Davidson Low Rider S 2020 (1)

Nowe Technologie

H-D™ Connect to oparta na subskrypcji usługa, która zdalnie łączy się z motocyklem przy pomocy aplikacji Harley-Davidson na smartfony**. Usługa H-D™ Connect umożliwia właścicielom przeglądanie najważniejszych informacji o stanie pojazdu oraz zapewnia możliwość monitorowania bezpieczeństwa motocykla, w tym powiadomienia o poruszeniu maszyny czy funkcja śledzenia w przypadku kradzieży. Więcej informacji na stronie H-D Connect.

** Usługa H-D™ Connect nie jest dostępna na wszystkich rynkach.

Reflex™ Defensive Rider Systems (RDRS) to zestaw najnowszych technologii zaprojektowanych, aby dostosować osiągi motocykla do dostępnej przyczepności podczas przyspieszania, zwalniania i hamowania, wykorzystując najnowsze elektroniczne układy sterowania hamulcami oraz technologię układu napędowego. RDRS są standardowym wyposażeniem w modelach 2020: LiveWire™, CVO™, Trike i Touring (z wyłączeniem modeli Road King® oraz Electra Glide® Standard). Więcej informacji na stronie RDRS.

Nowy Road Glide® Limited

Nowy model Road Glide Limited, który w roku 2020 zastąpi model Road Glide Ultra, posiada nowe cechy zapewniające niesamowite wrażenia z turystyki motocyklowej, w tym nowe malowania, błyszczące wykończenie wnętrza owiewki, podgrzewane manetki, koła Slicer II Contrast Bright i nowy zbiornik, a także nowe medaliony na przednim i tylnym błotniku. Road Glide Limited to długodystansowy motocykl z charakterystyczną, aerodynamiczną owiewką w kształcie pyska rekina z trzema wlotami Splitstream ograniczającymi zawirowania strug powietrza wokół głowy. Silnik Milwaukee-Eight® 114 zapewnia płynną jazdę i duży zapas mocy, natomiast podwójny reflektor LED Daymaker® gwarantuje doskonałą widoczność w nocy. Wysokiej klasy zawieszenie charakteryzuje się łatwą regulacją napięcia wstępnego tylnego amortyzatora, co przekłada się na płynną i pewną jazdę. Elektronicznie połączone hamulce Reflex z systemem ABS gwarantują pewne hamowanie. System multimedialny Boom! Box GTS, z kolorowym ekranem dotykowym, zapewnia funkcje nawigacji, komunikacji i rozrywki.

HD_2020_Road_Glide_Limited

Nowa opcja czarnego wykończenia dla modeli 2020 Ultra Limited i Road Glide Limited nadaje tym maszynom złowrogi i bezkompromisowy wygląd. Pakiet Black Finish zawiera: odlewane z aluminium koła Slicer II w kolorze Gloss Black, emblematy na zbiorniku paliwa i błotnikach z czarnym wypełnieniem i obwódką, lakierowany proszkowo na czarno silnik oraz wydech; do tego lakierowane na czarno: półka bagażowa, zamki i zawiasy na kufrach, konsola na zbiorniku, kierownica, podesty, podnóżki i dźwignie, ramki zegarów, lusterka, obudowa i pierścień reflektora, dodatkowe lampy (tylko Ultra Limited), golenie widelca, osłona widelca, gmol silnika i gmole kufrów.

Motocykl CVO: Szczytowe osiągnięcie Harley-Davidson pod względem stylu i wzornictwa

Nowy trójkołowiec CVO Tri Glide® dołączy do modeli CVOLimited i CVO Street Glide® w ramach portfela produkowanych w ograniczonych ilościach motocykli super-premium CVO na rok 2020. Motocykle CVO, stworzone dla najbardziej wymagających klientów, wyróżniają niesamowite wykończenia, użycie zaawansowanych technologii, ekskluzywne komponenty, niemal obsesyjna koncentracja na szczegółach oraz jakość wykonania potwierdzona gwarancją Harley-Davidson®. Modele CVO są jako jedyne napędzane jednostką Milwaukee-Eight® 117, silnikiem o największej pojemności (1923 cm3) i mocy produkowanym przez firmę Harley-Davidson.

HD_2020_CVO_Tri_Glide

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl