Londyn: kara więzienia dla 17-latka odpowiedzialnego za ataki kwasem ze skutera
Piotr Jędrzejak
14 marca 2018

Przestępczość na jednośladach jest poważnym utrapieniem dla Londyńczyków, o czym zresztą informowaliśmy wielokrotnie. Jednym z bardziej dramatycznych wydarzeń była seria kradzieży z napaścią i użyciem kwasu, która miała miejsce 13. lipca 2017 roku. Przeczytajcie o tym.

17-letni Derryck John, który zaatakował kwasem sześciu kierowców skuterów i próbował ukraść ich skutery, wczoraj usłyszał karę więzienia na 10 i pół roku. John przyznał się do wszystkich dwunastu stawianych mu zarzutów. Były to:

Sześć zarzutów rzucenia żrącą substancją z zamiarem unieruchomienia, okaleczenia, oszpecenia lub wyrządzenia ciężkich uszkodzeń ciała. Za to John dostał 10 i pół roku odsiadki.

Cztery zarzuty próby kradzieży skutera oraz dwa zarzuty dokonania kradzieży skutera. Za to John otrzymał 7 lat kary więzienia. Obie kary John odsiaduje równocześnie.

Derryck John w kamerze na stacji benzynowej.

Derryck zaatakował łącznie sześć osób. Wszyscy tuż po ataku trafili do szpitala, jednak dwie osoby wciąż otrzymują leczenie. Sędzia opisał przestępstwa Johna względem społeczności jako „podłe i tchórzliwe”. Derryck został aresztowany 14. lipca rano, tuż po atakach dokonanych wieczorem poprzedniego dnia. Policja natrafiła na jego trop po kolizji drogowej z prawdopodobnie skradzionym skuterem, który był powiązany z atakami. Dalsze śledztwo obejmowało analizę nagrań z kamer CCTV oraz zeznania świadków.

Nagranie z wypadku, które poprowadziło od namierzenia Derrycka:

Detektyw James Leeks z Wydziału Śledczego Hackney powiedział: „Derryck John nie myślał dwa razy używając na okradanych osobach substancji które mogą zmienić życie, a nawet zagrozić życiu. Ataki kwasem rujnują życie i nie mogą mieć miejsca w społeczeństwie.

To nie do opisania, że ktokolwiek może być przygotowany aby zagrozić czyjemuś życiu i zostawić kogoś z okaleczeniami zmieniającymi życie, jedynie ze względu na skuter czy telefon.”

Jak informuje policja, żadne dalsze akcje nie zostały podjęte względem 15-latka, który również został aresztowany 14. lipca.

Derryck John w areszcie.
Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły