Londyn: kara więzienia dla 17-latka odpowiedzialnego za ataki kwasem ze skutera

- Piotr Jędrzejak

Przestępczość na jednośladach jest poważnym utrapieniem dla Londyńczyków, o czym zresztą informowaliśmy wielokrotnie. Jednym z bardziej dramatycznych wydarzeń była seria kradzieży z napaścią i użyciem kwasu, która miała miejsce 13. lipca 2017 roku. Przeczytajcie o tym.

17-letni Derryck John, który zaatakował kwasem sześciu kierowców skuterów i próbował ukraść ich skutery, wczoraj usłyszał karę więzienia na 10 i pół roku. John przyznał się do wszystkich dwunastu stawianych mu zarzutów. Były to:

Sześć zarzutów rzucenia żrącą substancją z zamiarem unieruchomienia, okaleczenia, oszpecenia lub wyrządzenia ciężkich uszkodzeń ciała. Za to John dostał 10 i pół roku odsiadki.

Cztery zarzuty próby kradzieży skutera oraz dwa zarzuty dokonania kradzieży skutera. Za to John otrzymał 7 lat kary więzienia. Obie kary John odsiaduje równocześnie.

Derryck John w kamerze na stacji benzynowej.

Derryck John w kamerze na stacji benzynowej.

Derryck zaatakował łącznie sześć osób. Wszyscy tuż po ataku trafili do szpitala, jednak dwie osoby wciąż otrzymują leczenie. Sędzia opisał przestępstwa Johna względem społeczności jako „podłe i tchórzliwe”. Derryck został aresztowany 14. lipca rano, tuż po atakach dokonanych wieczorem poprzedniego dnia. Policja natrafiła na jego trop po kolizji drogowej z prawdopodobnie skradzionym skuterem, który był powiązany z atakami. Dalsze śledztwo obejmowało analizę nagrań z kamer CCTV oraz zeznania świadków.

Nagranie z wypadku, które poprowadziło od namierzenia Derrycka:

Detektyw James Leeks z Wydziału Śledczego Hackney powiedział: „Derryck John nie myślał dwa razy używając na okradanych osobach substancji które mogą zmienić życie, a nawet zagrozić życiu. Ataki kwasem rujnują życie i nie mogą mieć miejsca w społeczeństwie.

To nie do opisania, że ktokolwiek może być przygotowany aby zagrozić czyjemuś życiu i zostawić kogoś z okaleczeniami zmieniającymi życie, jedynie ze względu na skuter czy telefon.”

Jak informuje policja, żadne dalsze akcje nie zostały podjęte względem 15-latka, który również został aresztowany 14. lipca.

Derryck John w areszcie.

Derryck John w areszcie.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl