Londyn: 2 nastolatków aresztowanych po napaściach z kwasem i kradzieżą

- Piotr Jędrzejak

Policja w Londynie aresztowała 15- oraz 16-latka za serię kradzieży z napaścią, które wydarzyły się późnym wieczorem w czwartek 13. lipca. 

Ataki miały miejsce w okolicy Hackney we Wschodnim Londynie. Odbyły się w ciągu 90 minut i wszystkie wyglądały podobnie. Złodzieje podjeżdżali na „swoim” skradzionym wcześniej skuterze, oblewali ofiarę kwasem i dwóch przypadkach uciekli na skradzionym jednośladzie. W jednym przypadku obrażenia opisane zostały jako „zmieniające życie”. Wbrew plotkom jedynie dwie z pięciu zaatakowanych osób było dostawcami na skuterach.

Pierwszy raport dotyczy zdarzenia o 22:25, gdy 32-letni mężczyzna został znaleziony z urazami twarzy przy skrzyżowaniu ulic Hackney i Queensbridge. Jechał swoim skuterem, gdy podjechało do niego dwóch mężczyzn na skuterze, oblali go kwasem i ukradli jego skuter.

Niewiele ponad 20 minut później, około 22:20 para nastolatków spryskała palącym płynem kolejnego kierowcę skutera, tym razem na skrzyżowaniu Upper Street i Highbury Corner.

Około 23:05 kolejna osoba została zaatakowana. Sprawcy rzucili płynem w twarz kierowcy skutera na ulicy Shoreditch High Street.

15 minut później, o 23:20 dwie osoby na skuterze zaatakowały znowu, na ulicy Cazenove. Mężczyzna został oblany żrącą substancją. Jego obrażenia zostały opisane jako „zmieniające życie”.

Ostatni atak został przeprowadzony o 23:37. Mężczyzna siedział na swoim skuterze, stojąc w korku na ulicy Chatsworth. Dwóch mężczyzn podjechało na skuterze, opryskali mu twarz płynem, ukradli skuter i obaj zbiegli.

Mapa ataków wg. The Guardian

Mapa ataków wg. The Guardian

Pierwszą zaatakowaną ofiarą był Jabed Hussain, dostawca Uber Eats. Na miejscu natychmiast zaczęli pojawiać się jego koledzy, a w ciągu 20 minut od zdarzenia, na miejsce zjechało się około 30 różnych dostawców na skuterach. Reporter z The Guardian rozmawiał z jednym z nich. Okazuje się, że ofiara z ulicy Shoreditch to również dostawca na skuterze. Wszyscy z nich pracowali dla Uber Eats i/lub Deliveroo.

Po rozmowie zebranymi dostawcami, The Guardian donosi, że tego typu ataki nie są nowością. Okolica Hackney jest groźna – zdarza się, że do dostawcy podbiega napastnik i grożąc nożem kradnie telefon i skuter. Gdy któryś z dostawców zostanie zaatakowany, wieść natychmiast rozchodzi się za pomocą WhatsApp. Na miejsce zjeżdżają się okoliczni koledzy, pomagają ofierze i szukają skradzionego skutera.

Zaatakowany Jabed natychmiast otrzymał pomoc. Ludzie przynieśli 5-litrowe butelki z wodą z okolicznego sklepu, przemywając mu oczy. Po 15 minutach Jabed mógł samodzielnie chodzić.

Policja aresztowała 15-latka oraz 16-latka, którzy najprawdopodobniej przeprowadzili całą serię tych ataków. Prowadzone jest śledztwo.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl