Jak brzmi przyspieszanie na elektrycznym Lightning LS-218 Superbike?

- Piotr Jędrzejak

Nie spodziewajcie się dźwięku silnika, ale za to wymagany bardzo podstawowy angielski. No i nie słuchajcie tego na głośnikach w pracy.

Lightning Motorcycle to kolejna firma produkująca motocykle elektryczne. Ale nie jest to „byle jaka” firma. W ofercie mają zaledwie jeden model pod nazwą LS-218 Superbike, który jest oficjalnie najszybszym motocyklem elektrycznym.

Osiągnął oficjalną prędkość maksymalną 347,55 km/h, ale na jeziorze Bonneville rozpędził się nawet do 351,86 km/h. Spokojnie można LS218_specs_newnim podróżować z prędkością przelotową ponad 160 km/h, a zasięg w cyklu mieszanym to ponad 240 kilometrów.

LS-218 Superbike dysponuje mocą 200 KM oraz momentem 227 Nm. Takie wartości nawet przy masie 225 kg robią wrażenie. Tym bardziej, że przy silniku elektrycznym pełny moment obrotowy dostępny jest w każdym momencie, a to oznacza atomowe przyspieszenia na zawołanie.

Oczywiście są to dane przedstawione przez producenta. A jak przekłada się to na wrażenia z jazdy? Sprawdźcie nagranie z tego, jak „brzmi” przyspieszanie na elektrycznym Lightning LS-218 Superbike. Nie spodziewajcie się dźwięku silnika, ale za to wymagany bardzo podstawowy angielski. No i nie słuchajcie tego na głośnikach w pracy.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl