Nie spodziewajcie się dźwięku silnika, ale za to wymagany bardzo podstawowy angielski. No i nie słuchajcie tego na głośnikach w pracy.

Lightning Motorcycle to kolejna firma produkująca motocykle elektryczne. Ale nie jest to „byle jaka” firma. W ofercie mają zaledwie jeden model pod nazwą LS-218 Superbike, który jest oficjalnie najszybszym motocyklem elektrycznym.

Osiągnął oficjalną prędkość maksymalną 347,55 km/h, ale na jeziorze Bonneville rozpędził się nawet do 351,86 km/h. Spokojnie można LS218_specs_newnim podróżować z prędkością przelotową ponad 160 km/h, a zasięg w cyklu mieszanym to ponad 240 kilometrów.

LS-218 Superbike dysponuje mocą 200 KM oraz momentem 227 Nm. Takie wartości nawet przy masie 225 kg robią wrażenie. Tym bardziej, że przy silniku elektrycznym pełny moment obrotowy dostępny jest w każdym momencie, a to oznacza atomowe przyspieszenia na zawołanie.

Oczywiście są to dane przedstawione przez producenta. A jak przekłada się to na wrażenia z jazdy? Sprawdźcie nagranie z tego, jak „brzmi” przyspieszanie na elektrycznym Lightning LS-218 Superbike. Nie spodziewajcie się dźwięku silnika, ale za to wymagany bardzo podstawowy angielski. No i nie słuchajcie tego na głośnikach w pracy.