Valentino Rossi wygrywa Monza Rally Show – Relacja i Galeria

- Mick

Valentino Rossi odniósł swoje siódme, w tym czwarte z rzędu, zwycięstwo w rajdzie Monza Rally Show, organizowanym co roku na słynnym, włoskim torze Formuły 1. Ostatnim kierowcą, który pokonał Doktora w tej imprezie nadal pozostaje… Robert Kubica!

Dziewięciokrotny motocyklowy mistrz świata zasiadł za kierownicą Forda Fiesty w najwyższej specyfikacji WRC Plus, a jego pilotem był Carlo Cassina. W jego garażu brytyjski M-Sport serwisował także dwie inne Fiesty wystawiane przez ekipę VR46. Tradycyjnie poprowadzili je Roberto Brivio, mechanik ekipy Suzuki w MotoGP i brat jej szefa Davide oraz Alessio Salucci, znany jako Uccio, wieloletni przyjaciel i pomocnik Rossiego.B57A0483_G017031-2

Co ciekawe, wśród aż 97 załóg zabrakło nazwisk znanych z padoku MotoGP, w tym wielu zawodników Grand Prix, którzy startowali na Monzy w przeszłości. Jedynym wyjątkiem był włoski komentator Guido Meda. Ciekawostką był za to start gwiazdy motocrossu, Australijczyka Chada Reeda. Świat WRC reprezentował tym razem młody Fin Teemu Suninen z M-Sportu, podczas gdy w akcji nie mogło zabraknąć mistrza MX i wielkiego miłośnika rajdów, Toniego Cairoliego, który na swoim koncie ma także m.in. testy motocykla MotoGP marki KTM. Warto dodać, że tylko Suninen i trzy załogi VR46 startowały w klasie WRC Plus.

Rossi zdominował rywalizację wygrywając osiem z dziewięciu odcinków specjalnych biegnących po torze F1 i jego historycznej, owalnej części. Brakujący OS padł łupem Suninena, który zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, przed Brivio, Saluccim i Cairolim._AX20119

To właśnie ten ostatni wygrał kończący rajd Superoes; Masters’ Show Trofeo Marco Simoncelli, w finalnym duecie pokonując Rossiego, który po drodze rozprawił się z Brivio i Suninenem.

Ostatnim kierowcą, który pokonał Valentino Rossiego w Monza Rally Show był Robert Kubica, który wystartował tam gościnnie w 2014, w trakcie swojej rywalizacji w WRC.

Tymczasem tradycyjnie mamy dla Was trochę fotek z tegorocznej edycji Monza Rally Show od dobrych ludzi z Monster Energy._TIN9642

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl