RC213V i RS250RW jako prezenty pożegnalne od Hondy dla Daniego Pedrosy
Piotr Jędrzejak
13 grudnia 2018

Na zakończenie swojej 18-letniej kariery w Hondzie, Dani Pedrosa otrzymał dwa motocykle.

W miniony weekend, tak jak co roku, Wielkie Skrzydło zorganizowało swoją podsumowującą sezon imprezę pod tytułem Honda Racing Thanks Day. Odbyła się ona na torze Motegi, a obecni byli wszyscy związani ze sportem i Hondą. Od kadry zarządzającej, przez wszystkich zawodników z różnych dziedzin sporu, a na sporej rzeszy fanów kończąc.

Było kilka ciekawych atrakcji, jak chociażby pokazowy wyścig na Hondach Cub. Na sam koniec Honda zapragnęła w wyjątkowy sposób pożegnać zawodnika, z którym współpracowała przez 18 lat. Zawodnik ten najpierw zdobył tytuł w klasie 125, następnie w 250-tkach, aż wreszcie w 2006 roku trafił do MotoGP jako „złote dziecko HRC”.

Przejazd Daniego „aleją wspomnień” na Hondzie RS250RW, na której zdobył mistrzostwo GP250.

Z końcem tego sezonu Dani Pedrosa odchodzi z wyścigów MotoGP, a na pożegnanie Honda wręczyła mu dwa motocykle: jeden to RC212V z klasy MotoGP z 2007 roku, a drugi to dwusuwowy RS250RW, na którym Dani zdobył mistrzostwo w GP250. Prezenty pożegnalne wręczali Dyrektor HRC – Tetsuhiro Kuwata oraz Prezydent Honda Motor Co. – Takahiro Hachigo.

Po zakończeniu kariery zawodnika MotoGP, Dani Pedrosa w sezonach 2019-2020 pełnił będzie funkcję kierowcy testowego w zespole KTM. Hiszpan po raz pierwszy wyjedzie nowym motocyklem na tor w następnym tygodniu, gdy na torze Jerez odbędą się testy kilku zespołów MotoGP i WSBK.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły