Honda CBR600RR 2019 w sprzedaży! Ale nie w Europie…

- Piotr Jędrzejak

Wyciekły dane homologacyjne z Kalifornii. W USA model CBR600RR pozostanie bez zmian, więc przez Euro 4 z pewnością nie trafi do Europy.

W ostatnich latach sportowe sześćsetki miały naprawdę ciężkie życie. Unia Europejska wprowadzała coraz to nowe normy emisji oraz obowiązkowy ABS, a z drugiej strony rozwój technologii szedł do przodu. Finalnie producentom przestało się kalkulować rozwijanie sześćsetek – ich cena musiałaby być zbyt wysoka. Tym sposobem rynek wymarł. W połowie sezonu 2016 informowaliśmy, że Honda wycofuje się ze sprzedaży CBR600RR.

Jedynie Yamaha zainwestowała w nową R6. Teraz powstanie nowe Kawasaki ZX-6R. Niewyraźne plotki krążyły również wokół nowego Suzuki GSX-R600, ale na tym nie ma co się skupiać. Teraz zza Wielkiej Wody docierają do nas plotki, że w 2019 roku w sprzedaży będzie Honda CBR600RR.

Plotki pochodzą z dokumentów CARB, dotyczących danych homologacyjnych oraz emisyjnych w Kalifornii. Dokumenty te trafiają do publikacji – takie prawo w Kalifornii – i już nie pierwszy raz stają się źródłem ciekawych wycieków.

Ale nie ma co się zanadto cieszyć. Wszystkie dane dotyczące modelu 2019 są dokładnie takie same, jak w przypadku poprzedniego rocznika. Krótko mówiąc oznacza to, że producent nie poczynił żadnych zmian celem spełnienia norm europejskich. Model nie jest odświeżony i trafi do sprzedaży w Europie. Nowością będą jedynie odświeżone malowania.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl