Wyciekły dane homologacyjne z Kalifornii. W USA model CBR600RR pozostanie bez zmian, więc przez Euro 4 z pewnością nie trafi do Europy.

W ostatnich latach sportowe sześćsetki miały naprawdę ciężkie życie. Unia Europejska wprowadzała coraz to nowe normy emisji oraz obowiązkowy ABS, a z drugiej strony rozwój technologii szedł do przodu. Finalnie producentom przestało się kalkulować rozwijanie sześćsetek – ich cena musiałaby być zbyt wysoka. Tym sposobem rynek wymarł. W połowie sezonu 2016 informowaliśmy, że Honda wycofuje się ze sprzedaży CBR600RR.

Jedynie Yamaha zainwestowała w nową R6. Teraz powstanie nowe Kawasaki ZX-6R. Niewyraźne plotki krążyły również wokół nowego Suzuki GSX-R600, ale na tym nie ma co się skupiać. Teraz zza Wielkiej Wody docierają do nas plotki, że w 2019 roku w sprzedaży będzie Honda CBR600RR.

Plotki pochodzą z dokumentów CARB, dotyczących danych homologacyjnych oraz emisyjnych w Kalifornii. Dokumenty te trafiają do publikacji – takie prawo w Kalifornii – i już nie pierwszy raz stają się źródłem ciekawych wycieków.

Ale nie ma co się zanadto cieszyć. Wszystkie dane dotyczące modelu 2019 są dokładnie takie same, jak w przypadku poprzedniego rocznika. Krótko mówiąc oznacza to, że producent nie poczynił żadnych zmian celem spełnienia norm europejskich. Model nie jest odświeżony i trafi do sprzedaży w Europie. Nowością będą jedynie odświeżone malowania.