MotoGP: GP Wielkiej Brytanii 2018 odwołane!

- Mick

Po pięciogodzinnym opóźnieniu organizatorzy postanowili ostatecznie odwołać wszystkie niedzielne wyścigi o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Powodem były warunki na torze Silverstone, który na początku roku otrzymał nowy asfalt. Nawierzchnia okazała się nie tylko mało przyczepna i nierówna, ale przede wszystkim zupełnie nie odprowadzała wody.

Kałuże były powodem serii wypadków w sobotę, co skończyło się poważną kontuzją nogi byłego mistrza świata Moto2, Tito Rabata, uderzonego na poboczu przez motocykl swojego następcy, Franco Morbidelliego.

Już w sobotę, obawiając się deszczu, organizatorzy zmienili niedzielny harmonogram, przesuwając wyścig MotoGP na 11:30 lokalnego czasu, przed wyścigi Moto2 i Moto3.

Z powodu ulewnych opadów deszczu wyścig został jednak opóźniony, a zawodnicy ściągnięci z pól startowych. Sami mówili wówczas zresztą, że w taki warunkach jazda jest zbyt niebezpieczna, a stojąca woda tworzy spore ryzyko wywrotek.

Wykluczono także przesunięcie wyścigów na poniedziałek, zarówno z powodu braku wystarczającej liczby witrażowych, jak i niechęci części ekip, które za kilka dni będą testować w Aragonii.

Po kilku godzinach przesunięć i oczekiwania na poprawę pogody, o 16:00 lokalnego czasu poinformowano ostatecznie o odwołaniu wszystkich niedzielnych wyścigów.

Kolejna runda MotoGP odbędzie się w Misano za dwa tygodnie. Sezon 2018 będzie liczył nie 19, a 18 wyścigów.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl