MotoGP: GP Wielkiej Brytanii 2018 odwołane!
Mick
26 sierpnia 2018

Po pięciogodzinnym opóźnieniu organizatorzy postanowili ostatecznie odwołać wszystkie niedzielne wyścigi o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Powodem były warunki na torze Silverstone, który na początku roku otrzymał nowy asfalt. Nawierzchnia okazała się nie tylko mało przyczepna i nierówna, ale przede wszystkim zupełnie nie odprowadzała wody.

Kałuże były powodem serii wypadków w sobotę, co skończyło się poważną kontuzją nogi byłego mistrza świata Moto2, Tito Rabata, uderzonego na poboczu przez motocykl swojego następcy, Franco Morbidelliego.

Już w sobotę, obawiając się deszczu, organizatorzy zmienili niedzielny harmonogram, przesuwając wyścig MotoGP na 11:30 lokalnego czasu, przed wyścigi Moto2 i Moto3.

Z powodu ulewnych opadów deszczu wyścig został jednak opóźniony, a zawodnicy ściągnięci z pól startowych. Sami mówili wówczas zresztą, że w taki warunkach jazda jest zbyt niebezpieczna, a stojąca woda tworzy spore ryzyko wywrotek.

Wykluczono także przesunięcie wyścigów na poniedziałek, zarówno z powodu braku wystarczającej liczby witrażowych, jak i niechęci części ekip, które za kilka dni będą testować w Aragonii.

Po kilku godzinach przesunięć i oczekiwania na poprawę pogody, o 16:00 lokalnego czasu poinformowano ostatecznie o odwołaniu wszystkich niedzielnych wyścigów.

Kolejna runda MotoGP odbędzie się w Misano za dwa tygodnie. Sezon 2018 będzie liczył nie 19, a 18 wyścigów.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły