Harley-Davidson wzywa do serwisu: sprzęgło i pompa hamulcowa
Piotr Jędrzejak
5 maja 2015

Na polskim rynku akcje dotyczą 68 motocykli z roku produkcji 2014 oraz 47 egzemplarzy z 2012.

Harley-Davidson kilkanaście dni temu poinformował urzędy w USA, że 45901 motocykli musi wrócić do serwisu w ramach akcji naprawczej układu sprzęgła. Dotyczy to modeli wyprodukowanych w okresie pomiędzy 28. kwietnia 2014 oraz 24. października 2014. Zainfekowane modele to seria Touring, CVO Touring, CVO Softail oraz Trike.

Powodem awarii jest nasadka uszczelniająca tłoczka pompy sprzęgła hydraulicznego, która może pękać (szczególnie po długim postoju). Potencjalnie może doprowadzić to do obniżenia siły podnoszenia układu niezbędnej do wysunięcia sprzęgła i spowodować ruch pojazdu w pozycji spoczynku, a w konsekwencji utratę kontroli. Amerykański urząd poinformował o tej akcji dopiero 2 tygodnie temu, ale polski UOKiK opublikował tę informację już w listopadzie 2014. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 68 motocykli. Lista numerów VIN na stronie UOKiK.

Kolejna, tym razem świeżo opublikowana w Polsce akcja serwisowa dotyczy modeli Softail i Dyna z roku modelowego 2012. W tych motocyklach może dojść do korozji na gwincie śruby łączącej przewód hamulcowy z pompą hamulcową, co może spowodować nagłą utratę płynu hamulcowego. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 47 motocykli, a listę numerów VIN również znajdziecie na stronie UOKiK.

W razie wątpliwości przygotujcie numer VIN swojego motocykla i skontaktujcie się ze swoim dealerem Harley-Davidson.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły