Harley-Davidson wzywa do serwisu: sprzęgło i pompa hamulcowa

- Piotr Jędrzejak

Na polskim rynku akcje dotyczą 68 motocykli z roku produkcji 2014 oraz 47 egzemplarzy z 2012.

Harley-Davidson kilkanaście dni temu poinformował urzędy w USA, że 45901 motocykli musi wrócić do serwisu w ramach akcji naprawczej układu sprzęgła. Dotyczy to modeli wyprodukowanych w okresie pomiędzy 28. kwietnia 2014 oraz 24. października 2014. Zainfekowane modele to seria Touring, CVO Touring, CVO Softail oraz Trike.

Powodem awarii jest nasadka uszczelniająca tłoczka pompy sprzęgła hydraulicznego, która może pękać (szczególnie po długim postoju). Potencjalnie może doprowadzić to do obniżenia siły podnoszenia układu niezbędnej do wysunięcia sprzęgła i spowodować ruch pojazdu w pozycji spoczynku, a w konsekwencji utratę kontroli. Amerykański urząd poinformował o tej akcji dopiero 2 tygodnie temu, ale polski UOKiK opublikował tę informację już w listopadzie 2014. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 68 motocykli. Lista numerów VIN na stronie UOKiK.

Kolejna, tym razem świeżo opublikowana w Polsce akcja serwisowa dotyczy modeli Softail i Dyna z roku modelowego 2012. W tych motocyklach może dojść do korozji na gwincie śruby łączącej przewód hamulcowy z pompą hamulcową, co może spowodować nagłą utratę płynu hamulcowego. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 47 motocykli, a listę numerów VIN również znajdziecie na stronie UOKiK.

W razie wątpliwości przygotujcie numer VIN swojego motocykla i skontaktujcie się ze swoim dealerem Harley-Davidson.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl